Kadir KARAKUŞ

Kadir KARAKUŞ

SİYASET-GÜNDEM-ANALİZ

ŞAVAŞ BAŞLADİ...

29 Ekim 2017 - 01:43

Selamün aleyküm.. 

3.Dünya şavaşı başladı..

1.Dünya ve 2. Dünya şavaşları sonrası Dünya bir barış sessizliğine büründü bunun nedeni ise şavaşları artık taş sopa ve ateşli silahlarla değil atom bombalarıyla yapılacak olmasıdır, yani insanoğlunun kendi kendini yok edebilme gücüne sahip olmasıdır.                                Günümüzde artık şavaşları farklı yöntemlerle yapılıyor, bu yöntemler siber, ekonomi, bürokrasi, vekalet şavaşları, uyuşturucu ve algı şavaşlarıdır.

1. Şavaş siber şavaşlarıdır gümüzde teknoloji, internet ve askeri alanda çok etkilidir.                                                            Bir siber şavaşçısı bir ülkenin ekonomisini yok edebilir,bir uçağın rotasını değiştirebilir, çok gizli devlet ve askeri sırlarını açığa çıkarabilir yada savunma sistemlerini devre dışı bırakabilir ateşli füze sistemini ele geçirebilir bunlar gibi yüzlerce örnek var.    Amarika Birleşik Devleti ve Çin Halk Cumhutiye'ti arasındaki yoğun siber şavaşlarının 1.Dünya siber şavaşının başladığını gösteriyor.                                  Bu durumu fark eden Türkiye geçte olsa bir siber ordusu kurdu bu gayet sevindirici bir haber..

2. Şavaş ekonomi şavaşlarıdır bir ülkeyi zor duruma sokup o ülkenin senden borç para alıp istediğin gibi yönetmenin güzel bir yolu.                                                            Geçtiğimiz günlerde Amarika Büyükelçilikteki kriz nedeniyle karşılıklı vizeler askıya alınmıştı, ve Türkiye'nin Suriye'ye yaptığı uygulamalar yani İdlib operasyonu Amarika'yı köşeye şıkıştırıp kızdırmıştı çünkü Türkiye ilk defa bağımsız haraket ediyor...                            Bu nedenle Amarika dolar üzerinden ülkemize operasyon başlattı, doların zamlanmasıyla yabancı ülkelerden yaptığımız ithalat oranı düştü, buna birde içimizdeki namusunu 1 dolara satmış vatan hainleride eklenince ülkemiz dahada zor durumlara sokulmaya çalışıyor. Ama bu kapitalist uşakları ne yapsada Türkiye'nin her yıl büyümesini engelleyemiyorlar..

3. Şavaş ise bürokrasi şavaşlarıdır..

Geçtiğimiz günlerde Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri havaalanlarında Türk vatandaşlarını köpeklerle aratmıştı, Türkiye'de buna anında aynı şekilde misilleme yaptı.                                              Avrupa bu hareketiyle Türkiye'ye ben istediğimi yaparım sen buna karşılık veremezsin demek istemiştir..                      Ama bilmiyorlaki artık eski Türkiye yok artık karşılarında el pençe divan duran lider yok, tam aksine karşılarında Elif gibi dimdik duran bir liderimiz var elhamdülillah..

4. Şavaş vekalet şavaşlarıdır..

Durmadan ilerleyen teknoloji ülkeler arası sıcak çatışmayı engelliyor, bu nedenle ülkeler arası şavaşlarda terör örgütlerini maşa olarak kullanıyorlar..                            Amarika gibi sömürge imparatorukları ülkeleri işgal etmek için önce bir terör örgütü yaratıp istedikleri ülkeyi böl parçala yönet taktiği ile işgal ediyor..          Bu durum aslında gayet mantıklı çünkü bir ülke ile açı açık şavaşa girer sen asker, silah ve para açısında çok büyük kayıplar verirsin buda en güçlü ülkeyi bile 25 30 geriye ğötürür.                                   Amarika şuan aynı şeyi ülkemiz üzerinde uyguluyor ama başarılı olamıyor çünkü karşılarında sadece yüce Allah'a secde edenler var.                                                     Amarika ısterse terör örgütlerine 3500 tır değil 10000 tır silah göndersene bunu başarmayacak elhamdülillah.                     Çünkü biz yedi düvele karşı binlerce kez zafer kazanmışların torunlarıyız çünkü biz sadece Allah'a iman etmiş bir milletiz..

5. Şavaş en tehlikeli olanıdır algı ve uyuşturucu şavaşları..

Geçmişten günümüze gelen algı şavaşları halen daha sürmektedir, bu şavaşları en çok televizyon üzerinden yapılır.                                                           Bir dizi veya programlar aracılığıyla yapılan bu şavaş bizi örf ve adetlerimizden uzaklaştırıyor veya düşünce ve üretme gibi duygularımızı elimizden alıyorlar bu şavaşatan en çok çocuklarımız etkileniyor.                            Yalan haber yapan ajanlarıda unutmamak lazım bir ülkede iç karışıklık çıkarmak isteyen şer odakları bu taktiği kullanıyorlar bunu en güzel örneği Gezi kalkışması ve 17/25 Aralık darbe girişimleridir.                                                  Bir ülkenin en büyük hazinesi gençleridir bir ülkeyi yok etmek istersen gençliği yok etmen yeterli olacaktır bunu da gençleri uyuşturucu bağımlısı yaparak elde ediyorlar. Gençlerimize sahip çıkalım bir yerde uyuşturucu içen bir genci görürseniz onu dışlamayın onu topluma kazandırmanın bir yolunu düşünün.            Unutmayın bir ülkenin gelecek nesili sağlam olmazsa o ülke yok olmaktan kaçamaz  gençlerimize sahip çıkalım.         Allah'a emanet olun..

YORUMLAR

  • 0 Yorum