Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


2023 VİZYONU VE SEÇİM VAATLERİNİN ANLAMI

17 Haziran 2018 - 10:33

SEÇİM BEYANNAMESİ'NİN ŞİFRESİ: 16

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan bey, sembollerle mesaj vermekte usta bir siyasetçidir.

Peki nedir bu mesajlar;

Akpartinin seçim beyannamesi 16 ana başlıktan oluşmaktadır. Nedir bu 16’nın önemi?

Cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan 16 yıldız tarih boyunca kurulmuş olan 16 Türk devletini simgelemektedir. Akpartinin iktidarının 16.yılına atıf yapılmaktadır.

Türkler tarih boyunca 16 devlet kurmuştur. Bugün de 17. Türk devleti kıyamete kadar yaşayacaktır inşallah. Bu devletler hangileridir kısaca değinelim isterseniz;

Büyük Hun (M.Ö. 204-M.S. 216), Batı Hun (M.S. 48-216), Avrupa Hun (M.S. 375-469), Ak Hun (M.S. 420-552), Göktürk İmparatorluğu (M.S. 552-745), Avar (M.S. 565- 835), Hazar (M.S. 651-983), Uygurlar (M.S. 745-1368), Karahanlılar (M.S. 940-1040), Gazneliler (M.S. 962-1183), Büyük Selçuklu (M.S. 1040- 1157), Harzemşahlar (M.S. 1097-1231), Altınordu (M.S. 1236-1502), Büyük Timur (M.S. 1368-1501), Babürler (M.S. 1526-1858) Osmanlı İmparatorluğu (M.S. 1299-1922)

        Unutmayalım, bu dev gibi Türk devletleri dıştan yıkılamadı. Hemen hemen hepsi de içeriden satın alınmış hainler, işbirlikçiler, satılmış beyinler, proje adamlar tarafından yıkılmıştır…

        Şimdi bu 16 ana başlıktaki konulara değinmeden önce diğer partilerin seçim vaatlerine bir değinelim istiyorum.

        İllet ittifakı ne vaat ediyor?

        Kanal İstanbul’u yaptırtmayacağım, 3.Havalimanı inşaatını durduracağım, hızlı tren projelerini iptal edeceğim, 1+8 yıllık eğitimi yeniden getireceğim, şehir hastaneleri inşaatlarının şantiyelerinin kapılarına kilit vuracağım, Tika’yı kapatacağım, Trt’yi satacağım, uçakları satacağım, yerli otomobil yapımını durduracağım…

        Görüyorsunuz bunlar uçmuş vaziyette, yakacağız, yıkacağız, satacağız, durduracağız diye yıkım ekibinin saydıkları tüm projeler halkımızın menfaatine olan projelerdir.

        Hatırlarsınız, Temel Karamollaoğlu bir mitinginde “hızlı trenler göçü hızlandırmaktan başka ne fayda sağlıyor?” gibi akıllara zarar bir açıklaması olmuştu.

         Ben de diyorum ki “Temel Bey, uçaklar göçü hızlı trenlerden daha fazla hızlandırıyor, isterseniz ilk önce uçaklardan başlayın!” He, ne dersiniz? Daha iyi olmaz mı? Biz de sayenizde geçmişte olduğu gibi memleketimize tatillerde faytonlarla, merkeplerle gider geliriz. Yakıt derdi yok, bir tutam ot bir matara su devam! Nasıl fikir ama?

        Bilge başkan dediğiniz böyle uçuk kaçık projeleri olacak işte! Ne o öyle her İl’e havaalanı, hızlı trenler, bölünmüş yollar canım. Yazık değil mi bunca paraya?

        Yıkım ekibinin Meral ablasından bahsedelim biraz da;

         Çakma Efe’de geçtiğimiz günlerde Trt’yi satacağım diye tutturdu. Parasını da bize verecekmiş bayan topuklu Efe! Bir süre sonra hızını alamamış olsa gerek bu sefer de Tika’yı kapatacağını vaat etmiş.

        Peki Tika ne iş yapıyor, bunu kendisi biliyor mu acaba? Biliyor bilmesine de amacı başka çakma Efe’nin!

        Amacı Tika’yı kapatıp Fetö’nün yurtdışında rahat hareket etmesini, faaliyet yapmasının önünü açmak. Yani amacı Fetö’ye saha açmak.

        Peki bizim, “gece gece ABD’liler arayınca” sahuru iftar zamanı zannedip “iftara uyandım” diye gecenin 01:29’unda twit atan muarem, ne vaat etmiş ona da bakalım da kadro eksik kalmasın!

        O da “BMW fabrikasını gezdiğini ve hayran kaldığını” ama “Cumhurbaşkanı olunca da yerli otomobil üretimini durduracağını” vaat etmiş..

        Az kalsın unutuyordum çakma Gandi’den bahsetmeyi… K.K’mız vardı bizim, o da 1+8 yıllık kesintisiz eğitimi getireceğini vaat ederek %90’ı Müslüman olan ülkede imam-hatipleri ve kuran kurslarının kapılarına 28 Şubat döneminde olduğu gibi yine kilit vurulacağını ima etmiş. Bu millet buna da artık geçit vermeyecektir.

        Gelelim Akpartinin seçim vaatlerine…

        En önemli vaat güçlü meclis vaadidir. 24 Haziran seçimleriyle cumhuriyet tarihinde bir dönem kapanıp yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi…

        Artık koalisyon hükümetleri olmayacak, artık halkımız kimi cumhurbaşkanı seçerse hükümeti o kuracak ülkeyi Cumhurbaşkanının kendisi yönetecek.

        Akparti, Milli ve yerli savunma sanayisinin daha da geliştirileceğini, bu doğrultuda ciddi adımların atılabileceğini, gerekli yatırımların ve desteklerin bu tür yatırımlara yönlendirileceğini vaat ediyor seçim beyannamesinde.

        Akpartinin beyannamesinde Fetö terör örgütü gibi tüm terör örgütleriyle mücadelede kararlılık ve süreklilik vurgusunu da görmemiz mümkündür.

        Bunun yanında din istismarı yapıp devlete sızmaya çalışan yapılarla da mücadele vurgusu gözümden kaçmadı.

        “3 Y” ile mücadele vurgusu bir başka başlık olarak karşımıza çıkıyor. Nedir “3 Y” peki? Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar konularına da değinilmiş beyannamede.

        Filistin, Kudüs ve Mescidi Aksa konularına da başlık açılması bu konudaki kararlılığı görmemiz açısından son derece önemli bir başlık.

        Ayrıca 3600 ek gösterge konusu da hem çalışanlar açısından hem de emeklilerimiz açısından son derece önemli bir konudur. 3600 ek göstergeyle birlikte emekli ve çalışanların maaşlarında ciddi artışların olacağını düşünüyorum.

        Son olarak Suriye konusuna da vurgu yapılmış. Bu ülkedeki vatandaşların ikamet ettikleri bölgelerde yuvalanmış terör örgütleri buralardan arındırılana kadar bu bölgelerde terörle mücadelenin devam edeceği vurgusu yapılmış.

        Son olarak Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum;

        Sayın Cumhurbaşkanım; sizler seçim meydanlarında “kapı kapı dolaşmaya var mısınız?” diyerek teşkilatlara yaptığınız hiçbir çağrı yerine getirilmiyor.

        Sayın Cumhurbaşkanım seçime bir haftadan az bir zaman kaldı, ben dört yıldır aynı adreste ikamet ediyorum. Bir kez olsun teşkilatlardan Allah’ın bir kulu kapımı çalıp da bana proje anlatan veya yapılan icraatleri anlatan tek bir teşkilat mensubu gelmedi, bırakın kapımı çalmalarını mahallemde bile seçim çalışması dahi yapılmadı, hiçbir teşkilat mensubunu ne sokağımda ne de mahallemde görmedim!

       

YORUMLAR

  • 0 Yorum