Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


ATAŞLA BAKALIM MUAAAREM

11 Haziran 2018 - 18:36 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 19:31

ATAŞLA BAKALIM MUAREM

Bay Muaremin Seçim beyannamesinde beni çok da şaşırtmayan bir şey dikkatimi çekti. Beyannamede ne Fetö ile ne de PKK gibi terör örgütleriyle mücadeleye yer verilmemiş. Belki de bu yüzden koruma istemiyordur? He, ne dersiniz?

Terörle mücadeleye yer verilmediğine göre bizim Muaremin Manifestosunu Amerikalılar yazmış olmasın!

Hani seni ABD’den aramışlardı ya ondan merak ettim, yoksa seçilemeyeceğin için pek de kapsama alanımız içine girmiyorsun şimdilik Muarem!

Reis, 29 Ekim’de taşınacak olan Atatürk Havalimanının yerine Millet Bahçesi yapılacağını açıklar açıklamaz, bizim Muarem, çıkıp demesin mi “keşke daha önce yapsaydı?” diye!

Hadi diyelim yaptı muarem, uçakları Esenler Otogarına mı indirecektin? Gerçi senin genel başkanın olan K.K.’da bundan tam 17 sene önce 2001 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı için “uçağın inmediği yere Havalimanı yapan başka bir ülke gördünüz mü?” sözünden sonra senin bu çıkışına da pek şaşırmadık doğrusu…

Muarem yine sert bir çıkış daha yaparak duvara toslamış geçtiğimiz günlerde. Bizim Muarem, Erdoğan’ın partiyi kurarken icazet almak için Kâinat Pezevengi Fetö’yü Pensilvanya’da ziyaret ettiğini yanında bulunan kişinin zarar görmemesi için de 25 Haziran sabahı açıklayacağını söylemiş.

Tabi Cumhurbaşkanı kendinden emin olduğu için “söyle bakalım ben kiminle gittim, ispat et, ispat edemezsen namertsin” diyerek Muareme cevap vermiş. Muarem’de çıt yok tabii. Bunu böyle kim trollüyor inanın sizden çok ben merak ediyorum artık. K.K. olabilir mi?

İlk önceleri biraz gözden kaçmış olsa da bizim Muarem var ya şu kâinat pezevengi Fetö’nün beddua seansları hakkında CNN TÜRK'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına 4 yıl önce konuk olan Muharrem İnce'ye beddualar için ne hissettiği sorulunca “canı yanmış birinin ve kendisini aldatılmış hisseden birinin müthiş (?) bir feryadını hissettim.” Dediğini zati ali ne çabuk unutmuş acaba?

Bir de sabrımı taşıran son damla olan şu Büyükelçiler iddiası var bizim bay muaremin.

Efendim Büyükelçi kisvesine bürünmüş kendilerini halen de sömürge valisi zanneden üç beş haddini bilmez, bizim Muareme “Erdoğan’ı yargılayacak mısınız?” diye sormuşlar.

Buradan sesleniyorum, “Ey ince, hangi alçak, hangi şerefsiz Erdoğan’ı  yargılayacak mısınız?” diye sordu ADAMSAN (?) çık derhal açıkla! Kim o alçak?

Geçtiğimiz gün NTV’de katıldığı programda “bana ne kandile operasyon yapan askerin moralinden ya…” diye bir laf etti. İncenin, Kandil’e bu kadar aşikâr selam çakması beni hiç şaşırtmadı. Beklediğim tepkiydi açıkçası…

Bay muharrem Diyarbakır’da da miting yaptı. Mitingde CHP bayraklarıyla birlikte HDP bayrakları da birlikte sallanıyordu. Mitinge gelenler "başkan selo" sloganları atarken bizimkinden çıt yok. Çıkıp chp yöneticisi olduğunu söyleyen kişi "başkanlıkta muareme, milletvekilliğinde ise HDP'ye oy vereceğini" söyledikten sonra CHP parti yönetimi bu kişi hakkında disiplin soruşturması başlattı mı? Yok! Peki muarem bir açıklama yaptı mı?Yok! Ne ayaksın Muharrem sen?

Çapkın Muharremin “akşamları gece kulüplerinde yaptığı çapkınlıklar” konusuna hiç girmeyeceğim. Ondan bir hamle gelecek ondan sonra gerek görürsem o konuya da gireceğim.

Bir son dakika haberi….

Muaremin korumalarının sahneden fırlattığı vatandaşımızın şu an itibarıyla Ay’a ayak bastığı haberi geldi…

Şakayı biryana bırakıp biraz da gerçekçi olalım;

Ey Muharrem İnce, gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır. Meclis’te din düşmanlığı yapıp da meydanlara çıkınca ezan hassasiyeti kasarak Müslümanların sırtından artık oy devşirme devri kapanmıştır. “Geçti Bor’un pazarı sür bisikletini Niğde’ye” möööeerrem…  “Cumhurbaşkanı adayı nasıl hapiste olur” diyeceğine, “Terör örgütü üyeliğinden yargılanıp hapiste olandan nasıl Cumhurbaşkanı adayı olur?” de biz de senin bu yarışta nasıl bir çizgi izleyeceğini görelim. Gün doğumunda evden CHP’li çıkıp, öğlen Saadet Partili gibi davranıp, akşama doğru da Meral Akşener’e güzellemeler dizip, gün batımındaysa HDP’ye göz kırpıyorsun! Muharrem, sen CHP’li misin, Saadet Partili misin, İyi Partili misin yoksa HDP’li misin karar ver önce! Sayın ince sizi ABD’den tekrar aradıklarını söylemişsiniz, sizi arayan ABD’li mi Türk mü? Eğer arayan ABD’liyse CIA’dan mı, FBI’dan mı veya ABD Adalet Bakanlığından bir yetkili mi? Şayet sizi arayan Türk ise Fetö üyesi mi yoksa Fetö beslemesi bir Türkiye düşmanı mı? Çok merak ediyoruz, sizi arayan kim? Sayın İnce, ismini vermek istemeyen birisi Enis Berberoğlu’na flaş belleği veriyor, yine ismini vermek istemeyen biri, bir sabah Kılıçdaroğlu’nun kapısına Baykal’ın kasetini bırakıyor, yine ismini vermek istemeyen birisi Özgür Özel’e uyduruk Man Adası belgelerini veriyor, ne hikmetse bu sefer de ismini vermek istemeyen bir ABD’li yetkili sizi arayıp, 40 çuval belge gönderdiğimiz terör örgütü lideri için “Fetö liderini usulüne göre istemediler” diyor size! Bu ismini vermek istemeyen yetkililer hep size mi ulaşıyor? Nasıl ulaşıyorlar, kim veya kimler aracılığıyla ulaşıyorlar size? Ey İnce, “KHK’larla ihraç edilenler görevlerine geri dönecek” diyorsun ve bu konuyu gündeme taşıdığın yer AHVAL isimli site. Bu sitenin finansörü BAE, genel yayın yönetmeniyse firari Fetö’cü Yavuz Baydar isimli vatan haini. Şimdi soruyorum size, KHK’larla ihraç edilenler Fetö’cülerdir. Siz şimdi Cumhurbaşkanı olunca Fetö’cüleri göreve iade mi edeceksiniz? Ey İnce 15 Temmuz kahramanlarımızdan olan ve Afrin’de destan yazıp on binlerce teröristi imha eden komutan İsmail Temel Metin Paşa’nın apoletlerini sökeceğini söylemişsin, bir kere buna tenezzül ettiğinde bu millet senin dişlerini söker, aklının ucundan bile geçirme! Diğer husus da bu sökeceğin apoletleri hapisten çıkmasını istediğin Demirtaş’a mı takacaksın? Bu görevi sana kim verdi?

Sayın ince, hayatınız hep dümen, hep palavra. Halkın nezdinde hiçbir geçerliliğiniz yok. Bunu eninde sonunda anlayacaksınız! Meral hanım sorduğum sorulara cevap veremedi, bakalım siz çıkıp sorduğum sorulara cevap verebilecek misiniz? Bekliyoruz…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum