Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


DOLAR OPERASYONU

30 Mayıs 2018 - 13:59 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 14:07

DOLAR OPERASYONU

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Dolar, bir gece insanlar uykudayken birden ne olduysa 4,90 civarına yükseltildi.

Dünyayı kasıp kavuran ekonomileri yerle yeksan eden ekonomik krizlerin teğet geçtiği ülkemiz, son çeyrekte %7,5 büyürken bir gece ne oldu da 4.90’a yükseldi. Üstelik hiçbir kriz falan yokken, birden yükselmesi kafamı fena şekilde meşgul etmeye başladı.

Sonra sosyal medyaya bir baktım, kriz tellallarının hepsi birer, bir gecede ekonomi profesörü olmuş hükümete, bakanlara sallıyorlar.

Yok işte “sen bu bakanları milletvekili göstermedin de…. Niye halen görevde tutuyor” muş da… Yok seçimi beklemeden aday gösterilmeyen bakanların istifa etmesi gerekiyor muş da...

Cahilliğin daniskasından başka bir şey değil bu söyledikleri. Çünkü biliyorsunuz yeni hükümet sisteminde bakan olan kişi milletvekilliğinden de istifa etmesi gerekiyor. Neyse uzatmadan geçelim asıl konumuza…

Londra’dan Bank Of Tokyo Mitsubishi FX Stratejisti Lee Hardman sabahleyin canlı olarak bağlandığı İngiliz Bloomberg TV’de yaptığı açıklamada;

Doların yükselişindeki temel faktör Türkiye ekonomisinin kötü olması değil. Yabancı yatırımcıların Türkiye siyasetinde Erdoğan’ı istememesi. Hükümet politikasını değiştirsin faizleri agresif şekilde artırsın ki dolar düşsün.

Lee Hardman demek istiyor ki o inkâr edilen o üst akıl (finansörler) “Erdoğan gitsin diye doları manipüle ediyoruz.”

Bu ülkede ABD’nin gayri meşru çocukları;

17-25 Aralık ile denediler BAŞARAMADILAR,

Gezi parkıyla geldiler, yine BAŞARAMADILAR,

15 Temmuz ile geldiler, yine BAŞARAMADILAR,

Şimdi de Dolar operasyonuyla yani görünmez ekonomik kriz ile geliyorlar yine ama şunu bilemiyorlar, BAŞARAMAYACAKLAR…

Tarih değil, hatalar tekerrür eder. Bu sefer hatayı tekerrür ettirmeyeceğiz. Ahdimiz var, bu operasyonlara DİRENECEĞİZ!

Şimdiki seçim öncesi ekonomik darbe girişiminin tek hedefi, yine Erdoğan ’sız Türkiye…

Bu arada Dolar 4.80 değil, 480 de olsa davamızdan asla VAZGEÇMEYECEĞİZ…

Bilmem hatırlayanlarınız var mı; Gezi parkı eylemleri öncesi,

 Dolar: 1,75 TL iken, Gezi sonrası: 2 TL,

 17-25 Aralık öncesi: 2,06 TL iken, 17-25Aralık Sonrası: 2,22 TL,

6-7 Ekim olayları öncesi: 2,25 TL iken, 6-7 Ekim sonrası Dolar: 3 15 TL oldu.

15 Temmuz öncesi: 2.90 iken 15 Temmuz sonrası: 3.20 oldu.

 Şimdi ekonomik saldırı neticesinde 4,80 TL oldu. Bunların suçlusu Erdoğan öyle mi?

Sahur vakti dolar yükseltiliyor, sabah millet uyandığında sosyal medyada felaket senaryoları patlatılıyor. Sonuç zam yok. Ne yaptılarsa ülkede ekonomik kriz patlak vermiyor.

Bu operasyona benzer bir operasyon sadece bize değil Putin ve Maduro’ya da yapılmıştı. Putin’in oyu %60’dan %74’e çıktı.

Yani Ruslar oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Venezüella’da Maduro'nun oyu %68 oldu. Şimdi sıra bizde...

Tüm bunlar bir yana tam Eren Erdem’in CHP’nin Fetö ağını açıkladığı, yine “CHP’nin dış istihbarat örgütleri ile ilişkisini de açıklayacağım” dediği günde birden ABD, İngiltere ve Dubai merkezli eş zamanlı dolar manipülasyonun yapılması… Kafamı iyice karıştırdı.

Dolar, ABD'nin en büyük ihraç kalemi. ABD'nin “Berlin Duvarı” da diyebiliriz. Çabuk yükselen, çabuk düşer derler. Sakın bu oyuna gelip de aldanma.

Bir Filistin Atasözünde der ki; “Ülkenizin aslanlarına sahip çıkın! Yoksa düşmanın köpeklerine yem olursunuz!”

 ABD ile ilgili biraz bilgi topladım. ABD’nin Milli borcu 21 Trilyon Dolar, Toplam borç ise 70 Trilyon Dolar. Cari açık 829 Milyar Dolar.

ABD'nin şu an ki durumda ne borcunu ödeyebilme ne de parasını devalüe etme olanağı yok. Unutma; “Titanik batarken tüm ışıkları yanıyordu”.

Peki, tüm ekonomik göstergeleri olumlu olan Türkiye'nin parası değer kaybederken, batmak üzere olan ekonomisi ile ABD parası değer kazanacak öyle mi? Hadi oradan!

ABD'nin 2008 krizini bile öngöremeyen yerli ve yabancı ekonomist bozuntuları çıkmış bize ahkam kesiyorlar. Söyleyin bakalım 2008'den bu yana sürekli karşılıksız para basan ABD neden parasını devalüe etmiyor da biz yerli paramızı devalüe etmek zorundaymışız?

Dolar şu günlerde para değil Tank, Tüfek ve mermidir. 15 Temmuz'un başka bir versiyonudur. Topunuz gelseniz de şunu bilin ölmek var bu kutlu yoldan asla ve de katiyen dönmek yok...

Halkı korkutarak alışverişten uzak tutmak kriz sebebidir. Herkes normal yaşantısına baksın bu dolar sinek vızıltısı köpek havlamasıdır…

ABD’nin tasmalı köpekleri galiba bizim günde 16 saat oruç tutan bir millet olduğumuzu, ibadeti oruç olan bu milleti de açlıkla korkutamayacaklarını hala anlamamışlar! Biz sabretmeyi oruç ile öğrenmiş bir milletiz.

Canımızdan çaldılar da seni yedirmedik cebimizden çalsalar, dolar yükselse ne olur ki? Kuru ekmek yeriz yine de operasyonu çekenlere boyun eğmeyiz...

Tarih, Malazgirt'ten, Çanakkale 'ye 28 Şubat'tan,15 Temmuz'a kadar sizin yenilgilerinizi, operasyonlarınızı yazmaktan bıktı usandı. Ama unuttuğunuz bir şey var! Diyor ya şair; "Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır…" Bu sefer de BAŞARAMAYACAKSINIZ!

Sen kalk ‘mazlumun yanında ol’ terörist İsrail’e Kafa tut “Kudüs Müslümanlarındır” de, ABD’ye posta koy ‘kararlarını tanıma,’ Birleşmiş milletleri topla ABD’yi rezil rüsva et!

Tabi ABD ve terörist İsrail 'in yapacak bir şeyi kalmaz! Bu sefer de akıllarınca doları yükseltip, Cumhur reisimiz Erdoğan'ı düşürecekler. Bu millet bu oyunu da bozacaktır.

ABD “Erdoğan'ı gönderin yerine Muharrem’i getirin o hiçbir şey yapmasa da dolar kendiliğinden düşecektir…” Biz de diyoruz ki; Dolar için satılık vatanımız yok!

Kriz tellallığı yapan şerefsizlere şunu sorun “Dolar bu kadar yüksek neden ulaşım ekmek insani ihtiyaçlar zamlanmadı?” bakalım ne cevap verecekler?

Ya büyüme yolunda tercihi Reisten yana kullanıp yek vücut olacağız, ya da doları bahane edip vatanı satacağız…

Şunu iyi bilmeliyiz ki; Türkiye'ye dolar operasyonu çekenlerin bu operasyon için büyük maliyetleri var. Eğer kazanırlarsa maliyeti Türk milletinin sırtına yükleyecekler. Eğer başarısız olurlarsa hem Türk milleti kazanacak hem bu maliyet onların sırtında kalacak. Ve sonları olacak inşallah.

Ülkesini seven her vatandaş bu tuzağa kanıp gaza gelmeden sakince 24 Haziran’ı beklemeli ve cevabını sandıkta şer cephesine Osmanlı tokatını atarak vermelidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum