Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


KÜRT SEÇMEN NEDEN 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ERDOĞAN DİYECEK?

20 Haziran 2018 - 23:47

KÜRT SEÇMEN ERDOĞAN’I NEDEN DESTEKLEYECEK?

Kürt kökenli kardeşlerim, on yıllardır bu ülkede dışlandı, horlandı. İkinci sınıf insan muamelesi gördüler.

“Kim diyebilirdi ki bir gün bir yiğit çıkacak tüm bu yaşanan olumsuzluklara one minute diyecek” diye!

Peki Kürt kökenli kardeşlerimiz niçin Cumhur ittifakını yani ERDOĞAN’ı destekleyecek, hiç araştırdınız mı?

Kürtler Cumhur İttifakını neden destekleyecek?

Dünyanın yeni lideri, Türkiye olacaktır. Yani Türklerin ve Kürtlerin devleti olan Türkiye. Seçimin kaderini de büyük ölçüde Kürt oyları belirleyecek.

Eski Türkiye dönemini kapatmaya ve süper Türkiye yolunu açmaya, büyük ölçüde Kürt kökenli kardeşlerimiz karar verecek. Kütlerin, ERDOĞAN ve AK Parti’ye, Cumhur ittifakına olan muazzam desteği ülkenin kaderini belirleyecektir.

Afrin Harekatıyla Türkiye: Afrin’deki bütün Kürtleri ve diğer mazlum halkları; ABD ve İSRAİL’in piyonu olan PKK’nın zulmünden kurtardı.

Kürtler artık eski Kürtler değil. Kürt Halkı, 24 Haziran seçimlerini, PKK (HDP)’dan kurtulma fırsatı olarak değerlendirecektir, değerlendirmelidir. Bu Kürt kardeşlerimiz için son derece önemli ve büyük bir fırsattır.

Kürt Halkının AK Parti’yi desteklemesi için, Tek bir neden bile yeterli aslında.

Erdoğan ve AK Parti; Kürtleri, PKK’dan büyük ölçüde kurtardı. Bu bile tek başına yeterlidir, Kürtlerin AK Parti ve ERDOĞAN’ı desteklemesi için.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, İnkar ve asimilasyon politikalarını sonlandırdığı için, anadillerinin önündeki engelleri kaldırdığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Kamuda Kürtçe personel, Kürtçe hizmetler, Kürtçe tercüman ve Kürtçe çağrı merkezleri devrimlerini gerçekleştirdiği için, anadilde propaganda hakkını getirdiği için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, milli eğitim müfredatında Kürtçe seçmeli ders uygulamasını başlattığı için, Özel okullarda Kürtçe anadilde eğitim hakkı getirdiği için, çocuklarımıza Kürtçe isim vermenin önündeki yasakları kaldırdığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, devlet televizyonundan (TRT ŞEŞ)’de 24 saat Kürtçe yayını bir hak olarak başlattığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Kürtçe oyunlar sahnelenmesinin önündeki engelleri kaldırdığı için, Kürtçe ve Kürt edebiyatının önde gelen eserlerini, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla yayınlamayı başlattığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Üniversitelerimizde Kürt Dili ve Edebiyatı bölümleri açıldığı için, Kürtçe enstitüler kurulmasına izin verdiği için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, cezaevlerindeki insanlara yakınlarıyla anadillerinde konuşma hakkı tanıdığı için, mahkemelerde anadilde savunma hakkı tanıdığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, yasaklı Kürtçe harfleri serbest bıraktığı için, Türk Dil Kurumu tarafından Türkçe-Kürtçe, Kürtçe-Türkçe sözlükler hazırlattığı için, destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, köy yakmaları, köy boşaltmaları, faili meçhulleri tarihe gömdüğü için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Parti, Kürtçe Kur'an-ı Kerim mealini basıp dağıtılmaya başladığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Yıllar sonra yayla ve meraların kullanımına ilişkin yasakları kaldırdığı için, destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Parti, olağanüstü hal dönemlerinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybetmiş olanlara yeniden vatandaşlık hakkı verdiği için, geçmiş yıllarda terör nedeniyle veya terörle mücadele sonucunda zarar gören kişilerin zararlarını karşıladığı için, destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Parti, işkence ve kötü muameleyi sıfırladığı için, destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, kılık kıyafet üzerindeki bütün yasakları kaldırdığı için destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Kürtleri ADAM yerine koyduğu için, destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Parti, Kürtlere kardeşim dediği için, “yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü” dediği için destekleyecek.

Kürtler; son 16 yıldır, AK Parti ve ERDOĞAN’ın, onlar için neler yaptığını çok iyi bildiği için, ERDOĞAN, AK Parti ve Cumhur İttifakını destekleyecek.

Kürtler; ERDOĞAN ve AK Partiyi, Doğu ve Güneydoğuda yeni okullar, yeni hastaneler, binlerce kilometre otoyol, parklar, sosyal tesisler, barajlar, tüneller, köprüler, havalimanları diktiği için, İşsizlik maaşı, engelli maaşı, yakacak ve barınma yardımları, şartlı eğitim yardımı, ücretsiz ders kitapları, yaşlı bakım aylıkları, dul maaşları, muhtaç asker çocuğu yardımı, öksüz ve yetim yardımı, doğum yardımı, dağıtılan sosyal konutlar, evde sağlık hizmetleri verdiği için destekleyecek.

Mesela VAN, neden ERDOĞAN ve AK Parti’ye oy vermesin ki? ERDOĞAN ve AK Parti, depremde yıkılan VAN’dan yeni bir VAN yaptığı için mi oy vermeyecek?

Cizre, Sur, Lice, Silvan, Silopi, İdil, Derik, Dargeçit, Varto, Yüksekova, Nusaybin, Hakkari, Şırnak, …. PKK’nın hendeklerle yıktığı, ERDOĞAN ve AK Parti’nin yaptığı şehirler. Bu şehirler, PKK tarafından yıkıldı, AK Parti ve ERDOĞAN tarafından ise yapıldı.

Bu şehirler, AK Parti tarafından yeniden yapıldığı için mi, AK Parti’ye oy vermeyecek?

PKK öldürüp yakıp-yıkıyor, AK Parti ve ERDOĞAN yaşatıp yapıyor PKK, evleri yakıp yıkıyor, AK Parti ve ERDOĞAN yapıyor. PKK, camileri yakıp yıkıyor, AK Parti ve ERDOĞAN yapıyor. PKK, parkları yakıp yıkıyor, AK Parti ve ERDOĞAN yapıyor.

İşte saydığım tüm bu gerekçelerden dolayı Kürt kökenli kardeşlerim bu seçimde tereddütsüz ERDOĞAN ve AK PARTİYİ destekleyerek tek başına yeniden işbaşına getirecek İSTİKRAR sürsün ülkem büyüsün diyecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum