Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


NEDEN Mİ ERDOĞAN?

19 Haziran 2018 - 12:51

NEDEN Mİ ERDOĞAN?

Dünya devletlerinde tarihleri boyunca unutulmayan liderler gelip geçmiştir. Ülkemizde de birçok devlet adamı gelmiş geçmiş, ancak onlardan geriye sadece 3-5 tanesi hafızalarımıza kazınmıştır.

Bunlar, Rahmetli Erbakan hocamız, Turgut Özal, Türkeş, Adnan Menderes … gibi liderleri bugün kime sorsanız haklarında sizlere en az birkaç cümle söylerler.

Malumunuz olduğu üzere 24 Haziran’a artık sayılı günler kaldı. 2002 3 Kasım seçimlerinden buyana halk yapılan her seçimde tercihini ERDOĞAN’dan yana kullanmıştır.

Ne hikmettir girdiği her seçimden mağlubiyetle ayrılan diğer partiler halkın “NEDEN ERDOĞAN?” dediğini hiç sorgulamamış, bilakis sürekli çeşitli sudan bahanelerle günü kurtarmaya çalışmışlardır. Onlar sorgulamasa da ben halkımızın her seçimde “HALK NEDEN ERDOĞAN’I TERCİH EDİYOR?” sorusunun cevabını tek tek açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle şuradan başlayalım; ey muhalefet, AK partinin iktidara gelmesinden buyana sayın Erdoğan’a, ailesine ve ona oy veren bu aziz millete etmediğiniz hakaretler, küfürler kalmadı.

Yine tüm bu olup bitenlere rağmen bu millet yine Erdoğan dedi yeniden Erdoğan dedi. Peki neden Erdoğan diyor hiç sorguladınız mı? Hiç birbirinize sordunuz mu “bu halk neden her seçimde Erdoğan diyor?” diye!

28 Şubat sürecinde başörtülü diye, imam hatipli diye dışladığınız, devlet dairelerinden yaka paça dışarı attığınız o gençlere sahip çıkıp, bu ülkenin kanayan yarası haline gelmiş olan başörtüsü sorununu kökten çözdüğü için  diyor.

İmam hatip mezunu diye üniversite sınavlarında “evlatlarının aldıkları puanlar” artık kesilmediği için ERDOĞAN… diyor.

Eğitimde; ilk ve orta öğretimde kitapları öğrencilere, okullarında ücretsiz dağıttığı için ERDOĞAN… diyor.

Üniversite harçlarını kaldırıp ücretsiz eğitimi getirdiği için ERDOĞAN… diyor.

2002 ve öncesinde 76 tane üniversite varken 16 yılda her ile bir üniversite diyerek toplamda 207 üniversite kurduğu için ERDOĞAN… diyor.

2000 yılındaki ekonomik krizde kamuda çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen, IMF’nin kapılarında para dilenen, 70 sente muhtaç bir ülkeyi devralıp 16 yılda IMF’ye olan tüm borçlarını ödeyip borç verecek konuma getirdiği için ERDOĞAN… diyor.

Yerli ve milli savunma sanayiyi canlandırıp şahlandırdığı için, terörle mücadelede kullandığımız silah ve mühimmatları yerlileştirdiği için ERDOĞAN… diyor.

Ordumuzu iç siyasi çekişmelerin piyonu olmaktan kurtarıp, terör örgütlerinin inlerine girip, inlerini onlara mezar eden bir ordu haline dönüştürmeyi başardığı için ERDOĞAN... diyor.

16 yılda sayısız ihtilal girişimlerine, darbelere karşı halkıyla iç içe olup darbelere, askeri muhtıralara direndiği için ERDOĞAN… diyor.

         29 Ocak 2009 tarihinde başbakan iken, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda İsrail Cumhurbaşkanı Peres’e “Öldürmeye gelince, siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, çok iyi biliyorum.” Diyerek Dünyanın gözü önünde İsrail Cumhurbaşkanına posta koyduğu için ERDOĞAN… diyor.

         Bu milleti Ameliyatlardan önce bıçak parası vermekten, hastanelerde rehin kalmaktan, hastanedeki ilaç kuyruklarından kurtardığı, için ERDOĞAN… diyor.

         Üçüncü havalimanıyla, üçüncü köprüyle, Marmaray gibi onlarca tüneller ve alt geçitlerle, metrolarla ülkemizin insanlarına hak ettiği konforu ve rahatlığı sağladığı için ERDOĞAN… diyor.

         Siyasete ilk adımını attığı yıldan buyana “HALKA HİZMET HAKKA HİZMET” düsturundan santim şaşmadığı için, “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” prensibiyle halkının karşısına çıkan ve bu prensip doğrultusunda projeler üretip hayata geçirdiği için ERDOĞAN… diyor.

         Her on yılda bir gerçekleşen askeri darbelerle halkın iradesine ipotek koyma geleneğine ve alışkanlığına son verdiği için ERDOĞAN… diyor.

         BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Güvenlik Konseyi'nin 5 daimî üyesinin BM'yi etkisiz hale getirmesinin kabul edilemez olduğunu ve “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR” çıkışıyla dünya mazlumlarının ve sessiz yığınların çığlıklarına tercüman olduğu için ERDOĞAN... diyor.

         Marmaray'ın kardeşi olarak adlandırılan Avrasya Tüneli, Marmaray' dan sonra İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakalarını denizin altından birbirine bağlayan dünya çapında örnek bir projeyi hayata geçirdiği için ERDOĞAN… diyor.

         138 yıllık bir proje olan Ovit Tünelini yapıp halkının hizmetine sunduğu için ERDOĞAN… diyor.

         Bir zamanların Patates deposu olsun-olmasın tartışmalarıyla senelerce ülke gündeminden düşmeyen, yapımında tam 12 hükümet değişen, 16 yıl süren, 16 bakan eskiten, yapımı toplam maliyeti 890 milyon doları bulan Bolu dağı Tünelini yapıp hizmete açtığı için ERDOĞAN… diyor.

         Türkiye’yi, demir ağlarla örüp dünyada 6'ıncı, Avrupa'da 8'inci Yüksek Hızlı Tren hattı işleten bir ülke sınıfına yükselttiği için ERDOĞAN… diyor.

         Havayolunu halkın yolu haline dönüştürüp, havacılık sektöründe ülkemize sınıf atlatıp, uçak biletlerini otobüs bileti fiyatlarıyla eşitlediği için, hemen hemen her ile bir havaalanı yaptırdığı için ERDOĞAN… diyor.

         2002 yılında 26 olan Havalimanı sayısını 2’ye katlayıp 52 Havalimanına çıkarttığı için, 16 yılda 26 Havalimanı yaptırdığı için ERDOĞAN… diyor.

         Üç yanı denizlerle çevrili olan ülkemizde 2003 yılında 37 adet tersane varken, bu sayı bugün itibarıyla 93'e çıkartıldığı için ERDOĞAN... diyor.

         7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimlerinden sonra yaşadığımız belirsizlik ve kaos ortamının bir kez daha yaşamamak için ERDOĞAN… diyor.

         7 Haziran seçimlerinden sonra zafer çığlığı atan emperyalist ve Siyonistleri 24 Haziran’dan sonra sevindirmemek için oy kullanacağım ve tercihimi inadına ERDOĞAN… diyor.

         Ben de “Yeniden ERDOĞAN,” diyeceğim, “yine ERDOĞAN” diyeceğim… “İnadına ERDOĞAN” diyeceğim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum