Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref


TAMAM MI DEVAM MI?

23 Mayıs 2018 - 17:42

TAMAM MI DEVAM MI?

         Kaç gündür sosyal medya araçlarında ve özellikle de Twitter ’da “tamam, devam” dalgası aldı başını giderken şimdi de “sıkıldık, bıktık” furyası başladı.

         Tabii bizi burada ilgilendiren “TAMAM” cephesinde kimlerin yer aldığını bilmemiz kadar “DEVAM” cephesinin kimlerden oluştuğudur.

Bilmem hatırladınız mı, geçmişte “kâinat pezevengi Fetö üyeleri Peygamberimizi rüyada görmüşler. Güya Peygamberimiz, Fetö üyelerine twitleri ikiye katlayın emri verdi” diye bir söylenti yayılmıştı.

         Olay şöyle gelişmişti;

Tarih: 22 Kasım 2013

Telefonda Fethullah Gülen’e rapor veren ve TUSKON yetkilisi olduğu iddia edilen kişi; Türkiye’deki Cemaatçilerin rüyalarında Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ile Fethullah Gülen’i birlikte rüyalarında gördüklerini iddia ediyorlar.

Hatta rüyasında Hz. Muhammed (S.A.V) ile Fethullah Gülen’in birlikte il il Türkiye’yi gezdiğini belirtiyor, telefondaki kişi. Eğer ses kayıtlarında bir montaj yok ise, telefon konuşmasındaki en ilginç detay ise şöyle;

 Fethullah Gülen’le konuşan ve rüyalara dair rapor veren kişinin “Peygamber Efendimiz sosyal medyada twitleri ikiye katlayın buyurdu; siz beraber buyurmuşsunuz. Bir de toplu namazlara iştirak etmişsiniz hocam” sözü!

Kâinat Pezevengi Fethullah Gülen’in de buna yanıt olarak "siz de öyle yapın" dediği iddia ediliyor. 

O gün böyle bir yalana inanan güruh, sahibi oldukları sosyal medya bot hesaplarıyla, tasmalarını ellerinde tutan sahiplerinin de emriyle Cumhurbaşkanının “halkım seçimde tamam derse biz de kenara çekiliriz” yönündeki açıklamasından sonra birden #TAMAM diye bir hashtag açarak organize olmaya başladılar.

Şimdi burada dikkat etmemiz gereken en önemli husus şu;

Cumhurbaşkanı bu açıklamayı durup dururken niçin yaptı? Bundan iki hafta önce Devlet Bey’in Fetö’nün siyasi ayağına dikkat çeken açıklamasının ardından yapılan böyle bir açıklamaya niçin gerek görüldü? 12 Mayıs günü Devlet Bey’in, birden sosyal medya hesabından “kader mahkumlarına af konusu tartışılmalı” çıkışı acaba neyin işaretiydi? Devlet Bey’in daha önceki Fetö’nün siyasi ayağının Meral Akşener’e verilecek yüz bin imzanın sahiplerinin tespit edilmesi yönündeki açıklamalarının peşinden bu açıklamanın yapılması acaba yeni bir operasyonun sinyali midir?

Peki biz bu tablo karşısında hangi cephede yer almalıyız?

Bizler, “DEVAM” cephesinde yer almalıyız. Çünkü;

Biz, Abdülhamid Han’a “TAMAM” diyenlere engel olamadığımız için, koskoca bir imparatorluğumuz yıkıldı. Biz, Lozan’da “TAMAM” dediğimiz için koskoca bir İmparatorluktan kalan milyonlarca kilometre toprağımızı kaybettik. Biz, 24 Haziran’da “TAMAM” dersek, ABD ile birlikte tüm Siyonizm ve Emperyalizm uşakları sevinecektir.

Eğer Erdoğan 24 Haziran seçimlerinde kaybederse, 25 Haziran sabahı en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak, bundan emin olabilirsiniz.

Tarihe not düşmek adına şuraya yazıyorum. Abdülhamid’den sonra, Menderes'ten sonra, Özal'dan ve Erbakan'dan sonra ne olduysa, 25 Haziran’dan itibaren de aynısı olacak.

Bu ülkeye on yıllardır tek bir çivi bile çakmayan cenah bugün kalkmış ülke yönetimine talip oluyor.

Siyasete tepeden inen, milletvekili değilken birden sihirli bir elle sahneye sürülüp İçişleri bakanı yapılan Cumhurbaşkanı adayını bugün tüm şer odakları ve işbirlikçileri destekliyor ve bot hesaplarla sosyal medyada reklamını yapıyorsa, oyunun farkına varıp ülkemizin bekası için Recep Tayyip Erdoğan Bey’e sandıkta “DEVAM” demek ve çevremizi de buna ikna etmek en önemli görevlerimizdendir.

Zamanın birinde bir alim, talebelerinin karşısına çıkıp “Evladım, ben tüm kitapları bitirdim.” Der. Talebeler de şaşkınlıkla “hocam nasıl yani?” diye karşılık verirler. Alim zat “okuduğum kitapların tümü ortak bir şeye vurgu yapıyor, şeytan ne derse tersini yapmalısın.” Diye cevap verir.

Bugün geldiğimiz konjonktürde Alimin dediği Şeytan, hangi cephede yer alıyorsa bizler de karşı cephede yer almalıyız.

Karşı cephedekiler ne istiyor?

HDP: Erdoğan gitsin diyor,

CHP: Erdoğan gitsin diyor,

PKK: Erdoğan gitsin diyor,

DHKP-C: Erdoğan gitsin diyor,

YPG: Erdoğan gitsin diyor,

FETÖ: Erdoğan gitsin diyor,

ESAD: Erdoğan gitsin diyor,

ABD: Erdoğan gitsin diyor,

İSRAİL: Erdoğan gitsin diyor,

ALMANYA: Erdoğan gitsin diyor,

DEAŞ: Erdoğan gitsin diyor,

ERMENİSTAN: Erdoğan gitsin diyor,

AIPAC: Erdoğan gitsin diyor. (Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (''American Israel Public Affairs Committee'', AIPAC) AIPAC, 1951'de kurulmuştur. Bütçesi 30 milyon dolardır.)

İNGİLTERE: Erdoğan gitsin diyor,

Bu “TAMAM” tagını açanlara sorun “sonra ne olacak?” diye inanın apışıp oldukları yerde kalacaklardır.

Mithat Paşa’ya bir gazeteci sormuş;

Paşam istediğiniz oldu, Abdülhamid gitti. Şimdi projeniz ne? Sizler neler yapacaksınız?

Bu sözler karşısında Mithat Paşa bir süre duraksar, sonra da canı sıkkın bir şekilde şöyle cevap verir;

Biz sadece Abdülhamid’i yıkmaya odaklanmıştık, sonrasını hiç düşünmemiştik…

Şimdi sorarım sizlere;

“Dün, Abdülhamid gitsin de ne oluyorsa olsun?” Diyen zihniyetle şimdi ki zihniyet arasındaki farkı söyleyebilecek var mı içimizde?

Bot hesaplardan atılan 4 milyona yakın twitlerden bir milyonun üzerindeki twit sadece ABD’deki bot hesap kullanıcılar tarafından atılmış. Peki bu bot hesapların hepsi seçimde oy kullanacaklar mı? Hayır!

Biz de diyoruz ki;

Ömer Halisdemir için “DEVAM”

Fethi Sekin için “DEVAM”

Eren Bülbül için “DEVAM”

Abdullah Tayyip Olçok için “DEVAM”

Erol Olçok için “DEVAM”

Halil Kantarcı için “DEVAM”

Musa Özalkan için “DEVAM”

Ve tüm aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için “DEVAM DEVAM DEVAM” diyoruz. Çünkü bu ülkenin şerefini ve izzetini Recep Tayyip Bey kurtarmıştır.

Onlar da biliyor ki artık karşılarında eski Türkiye yok. Müstemleke valileriyle yönetilen bir ülke yok artık karşılarında.

Karşılarında artık müstemleke valisi de yok. Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak bu ülkenin namusuna ve izzetine sahip çıkmaktır.

“SIKILDIK” hashtag’i açanlara bir sorum olacaktı;

Darbe gecesi ülke elden giderken, ABD’nin gayri meşru çocukları ülkeyi işgal etmeye çalışırken, ATM kuyruklarına girip, marketlere hücum ederken hiç mi utanıp SIKILMADINIZ?

Meydanlarda çıplak elle, bayraklarla karşı duranlardan da mı utanıp SIKILMADINIZ? Bugün bize milliyetçilik kasanlara şunu sorun; “15 Temmuz gecesi ne yaptın?”

Vel hasılı kelam 1994'te ‘Erdoğan genelevi kapatacak’ diye oy toplayan muhalefeti Metin Akpınar şöyle tanımlamıştı; Erdoğan düşmanlığı hepimizi kerhaneci yaptı.

Mesajı alan aldı…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum