Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

ATATÜRK ÜZERİNDEN VESAYET

06 Ağustos 2017 - 01:42 - Güncelleme: 06 Ağustos 2017 - 04:39

ATATÜRK ÜZERİNDEN VESAYET

Selamünaleyküm

"Esirgeyen ve Bağışlayan ALLAH'ın Adıyla"

Bu yazıyı ilk ve son defa yazıyorum. Belki büyük tepkiler alacağım, belki linç edileceğim bilemiyorum ama düşündüğümü söylemek/yazmak benim yapımda var. Bir önceki yazımda "Hepinize Savaş Açtım" demiştim ve bu yazıda bu savaşın adımlarından biri. 

Son zamanlarda sanal gündemler oluşturulup ve bilinçli olarak yapılıp insanların bilinçli olarak  akıllarıyla oynayıp, ALGIyı başka yönlere çekmek isteyen şuursuz gruplar mevcut. Hepimizin malumudur ki bu konulardan biride ATATÜRK.

Arkadaşlar!  Ne kadar sevsenizde sevmesenizde, bazı gerçekleri tarih sahnesinden silemezsiniz.  Bu ülke bir rejim değişikliği yapmıştır. Başkasının dayatması olarak düşünülsede bu yeni sistemi Mustafa Kemal Atatürk kurmuştur. Bakın bunu tarihten silemezsiniz. Yaptıklarını silemez, Söylediklerini değiştiremezsiniz. Çünkü artık yapmış ve üzerinden nerdeyse 100 yıl geçmiştir. Hangimizin zaman makinesi var da geriye gidip değiştirebilecek kudrete sahip. Artık Mustafa Kemal'i kabullenin ne kadar yırtınsanızda DEĞİŞTİREMEZSİNİZ.

Türk devletleri tarihine kısaca bir göz atalım

Büyük Hun İmparatorluğu/M.Ö. 4. asır - M.S. 48
 Avrupa (Batı) Hun İmparatorluğu/374-496
Ak Hun (Eftalit) İmparatorluğu/4. asır sonları - 577
Birinci Göktrük İmpararorluğu/552-582
Doğu Göktürk İmparatorluğu/582-630
Batı Göktürk İmparatorluğu/582-630
İkinci Göktürk İmparatorluğu/681-744
Uygur İmparatorluğu/744-840
Avrupa Avar İmparatorluğu/6. asır - 805
Hazar İmparatorluğu/7. asır - 965
Karahanlılar Devleti/840-1042
Gazneliler Devleti/962-1187
Büyük Selçuklu Devleti/1038-1194
Harezmşahlar Devleti/1097-1231
Osmanlı Devleti/1299-1922  

Gördüğümüz üzere ne zaman bir Türk devleti yıkılsa, yerine yeni bir devlet kurulmuştur. En büyük Türk devleti ise Osmanlı İmparatorluğudur. Batılıların uzun uğraşları sonucu, ekonomik ve askeri alanda yıpratılan Osmanlı Devletinin yıkılması maalesef kaçınılmaz idi. Yerine gelen TÜRKİYE CUMHURİYETİ ise yeni Türk Devleti oldu. Nasıl ki Osmanlı Devleti Osman Bey'in tarafından kuruldu ise TÜRKİYE CUMHURİYETİ'de Mustafa Kemal tarafından kurulmuştur. Çünkü kurulması gerekiyordu. Bizler millet olarak tarihin hiçbir döneminde bayraksız olmadık, olamayız. Bu misalden yola çıkarak, mantık çerçevesinde soruyorum: DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ ?(ATATÜRK'ün kendisini tartışmıyorum, altını çizerim.)

Gelelim bu konu üzerinden oynanan ALGI oyunlarına..

Atatürk olmasa adın YORGO olurdu diyenlere cevabım şudur

"Bu devleti Eğer Mustafa Kemal kurmasaydı , Kazım Karabekir Paşa kuracaktı veya başka biri. Ama mutlaka Türkiye Cumhuriyeti kurulacaktı".

Sürekli kaşınan ATATÜRK konusunun art niyetli olduğunu düşünenlerdenim VE bunu bilerek yaptıklarını biliyorum. Çoğunlukla yapanlar da sözde KEMALİST özde ne idüğü belirsiz bir kaç şuursuz grup. AMAÇ, gündemi değiştirmek ve asıl gündemden insanlarımızı uzaklaştırmak. Ne zaman siyasi hedefler üzerinde emin adımlar ile gitmeye başlasak hemen ön plana çıkan sözde kemalist gruplar, dikkatleri bu noktada toplayarak ALGI oyununu çok güzel oynuyorlar.  
ATATÜRK'ün ailesini tartışmak, soyunu sopunu araştırmak ile elimize ne geçeceğinin mantıklı bir açıklamasını istediğimde, inanın karşı olanda olmayanda gerçekçi bir cevap veremiyor. Çünkü bir anlamı yok ve bu bir oyalama taktiği, Sanal gündem oluşturmak. ATATÜRK konusunu kaşıyanların ciddi ciddi araştırılmasını istiyorum. Eminimki altından çok pislikler çıkıcaktır. 

Mustafa Kemal 1938 yılında kesin ölmüştür. Günahıyla, sevabıyla, doğrularıyla, yanlışlarıyla ALLAH C.C.'e hesap vermektedir. KUSURSUZ gibi gösterip, her yaptığına DOĞRU demeyin artık. Benim bildiğim tek kusursuz insan Hz.Muhammed Mustafa S.A.V.'dir. Atın artık şu vesayeti üzerinizden.  Biliyorum bana kızdığınızı. İlerlemek için ileri hamle yapılır. Sürekli geriyi tartışırsak, bir arpa boyu yol alamayız. 

UYAN! SENİ UYUTMALARINA İZİN VERME

Ülkemiz tarihin bir çok sahnesinde olduğu gibi yine gündeme yön vermekte, dengeler söz konusu olduğunda ise belirleyici olmaktadır. % 99'u müslüman olan devletimizin SİYASETE olan ilgisini arttırmalı, insanlarımızı ülke meselelerine daha fazla kafa yormaya yöneltmeliyiz. 

ABD, sınır komşularımızın nerdeyse tamamında üsler kurup tatbikat yaparken, PKK'ya 900 tır silah gönderirken bizler sakal-bıyık, kıyafetime karışma, Atatürk büstüne saldırı, şortluya tekme vb. sanal gündemlerle uğraşıyoruz. Ülkemiz kuşatma altında. Facebook üzerinden paylaştığım haritaya bakmanızı istiyorum. Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Mısır, Lübnan, Suriye, Irak, Kerkük, Akdeniz açıkları, Ege Denizi açıkları, Gürcistan amerikan askerleri ile dolu. Peki bu kadar asker ile neyin hazırlığını yapıyorlar? 

Müslüman siyaset yapmamalı diyen bir örümcekle karşılaştım sosyal medyada. Hayır arkadaşım asıl müslüman siyaset yapmalı. Bizim Peygamberimizde siyaset yapardı. Efendimiz(SAV) bütün önemli kararlarını camide alırdı. O kadar savaşı siyaset yapmadan mı kazandı?  Bir Nevi SÜNNET'tir SÜNNİ müslümanlar için. 

NOT: Kemalist veya ATATÜRKÇÜ değilim. 

Selam ve Dua İle 

Okan AŞCI / BiHavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter      : www.twitter.com/OknAsc
İnstagram : www.İnstagram.com/KanBey1453

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum