Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

FLAKKA / RESİDENT EVİL

10 Ekim 2017 - 23:49

SELAMÜNALEYKÜM

"ESİRGEYEN VE BAĞIŞLAYAN ALLAH'IN ADIYLA"

7 devam filmi çekilmiş Resident Evil serisini izleyenler bilir. Kısaca konusu şudur ;

Umbrella adındaki Dünya devi bir şirket teknolojik aletler,uzay araçları,sağlık ve kişisel bakım ilaçları ve silah üretimi gibi çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır.Dünya'nın pek çok yerinde Umbrella sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Ancak Umbrella hakkında kendi çalışanlarının bile bilmediği bazı tehlikeli,gizli projeler yürütülmektedir.Bunların başında biyolojik silah,genetik testler ve ölümcül bir virüs gelmektedir. Umbrella'nın yürüttüğü bu araştırmaların yapıldığı yer altı tesisi Hive'da T-virüsü adındaki bir enfeksiyon serbest kalır.Bunu takiben tesisin tüm gücünü elinde tutan Kızıl Kraliçe adındaki süper bilgisayar,virüsün yayılmasını engellemek için,tüm çalışanların ölümü pahasına tüm tesisin giriş ve çıkışlarını kapatır. Öldükleri sanılan şirket çalışanlarının bilinçlerini kaybedip akli dengelerini yitirerek ete ve kana susamış yamyamlara yani zombilere dönüşmüşlerdir.Zombilerin bir ısırığı veya ufacık bir tırmığı virüsün yayılmasına ve birkaç saat içinde sizinde onlardan birine dönüşmenize neden olur. Dönüşen zombilerden bazıları dayanılılıkları ve hızları açısından diğer zombilerden farklılık gösterir

FLAKKA

Son bir kaç gündür youtube, facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan FLAKKA videolarında dikkat çeken en önemli özellik, uyuşturucu maddeyi kullananların zombiler gibi hareket etmeleri. Farklı bünyelerde farklı etkiler gösteren bu uyuşturucu madde, kimi insanlarda saldırganlık boyutuna varan hatta otomobil, otobüs camlarına kafa atıcak düzeyde asabi davranışlara neden olan eylemler göstermektedir.

Benzerlik dikkatinizi çektimi bilmiyorum. Filmdeki zombilerde benzer özellikler gösteriyorlardı.

OYUN

Tek dünya devleti, tek millet, tek yerden yönetim, dünya nüfusunun azaltılması gibi belli başlı temel hedefleri olan SİYONİZM'in ulaştığı son nokta bu. Önce zombi filmleri akınıyla -ki uzun zamandır var ancak son dönemde epey bir artmış olması dikkatlerden kaçmadı- insanları bu alt yapıya aşina haline getirmek istediklerini düşünüyorum. Önce hastalığı icat et, sonra kahramanlar bulup dünyayı kurtar. 
Eğer böyle büyük çaplı salgın yapmayı becerebilirlerse, beklediğimiz kıyamet çok uzakta değil..

EVANJELİST KIYAMET

Evanjelist akım Dünya'ya kıyamet gelmiyorsa, kıyameti dünyaya getir ideolojisinde Yahudilere hizmet etmektedir. Kendilerini bu akıma o kadar kaptırmışlar ki, İsrailoğullarını seçilmiş millet, kendilerinide onlara yardımcı olarak görüyorlar. Kıyamet koptuğu zaman MESİH'in yahudilere yardım ettiği için, Evanjelikleride kurtaracağını ve tek dünya devletini kuracağına inanıyorlar..

İnsanları zombilere dönüştürecek ilacı yada uyuşturucuyu buldular. Şimdi sırada bunu kalıcı hale getirip, bilinçli zombiler üretmek var. Filmde biliçli zombiler ve süper insanlar vardı. Çok değil 3-4 seneye bunuda yaparlar.

Her filmde olduğu gibi neden-sonuç ilişkisine dayalı yabancı yapım filmleri izlerken, sadece hayal ürünü olduklarını düşünmeyelim. belki bu filmi izlerken bir gün buna yakın birşey olacağı aklımızın ucundan geçmiyordu. Oysa düşman her platformda bize mesaj göndermeye devam ediyor...

Selam ve Dua ile
Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter      : www.twitter.com/OknAsc
İnstagram : www.instagram.com/KanBey1453

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum