Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

KEMAL NEREYE YÜRÜYOR 2 VE 2NCİ GEZİ HAREKETLERİ

22 Haziran 2017 - 00:55 - Güncelleme: 22 Haziran 2017 - 04:00

 


SELAMÜNALEYKÜM


Bariz bir şekilde, gezi olaylarının bir benzerini yaşıyoruz şu an. Tam manasıyla ifade etmeliyim ki yakında bu yürüyüş, 2nci gezi olaylarının patlak vermesine sebep olacak. şöyle ki GEZİ PARKI olaylarının gelişimine baktığımız zaman, şu gelişmeler fazlasıyla benzeşmektedir. Mesela dün (20.06.2017) Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası  Birliği (TMMOB) denen, mimarlık ve mühendislik dışında tüm siyasi olaylara müdahil olan topluluk, ADALET YÜRÜYÜŞÜ adındaki harekete katılma çağrısında bulunmuş ve kendiside katılacağını duyurmuş. Bir diğer örgüt ise DİSK. DİSK bugün (20 Haziran) “Adalet halkın ekmeğidir” diyerek Bulak Köyü’nden yürüyüşe dahil oldu. Bursa'dan başka bir grup, İzmirden başka bir grup vs..

Aynı gezi olaylarında olduğu gibi. ÇARŞI isimli taraftar grubuda, sosyal medya üzerinden provokatif açıklamalarda bulunarak ortalığı alevlendirmeye çalışmakta olduğu gelen bilgiler arasında. GEZİ olayları sırasında 200 tl'ye vatanını satanların, bu seneki tarifesi yakında sosyal medyaya düşer. benim tahminim 250 tl. Görünen o ki bizi yeni bir gezi kalkışması bekliyor. Ya da en azından yapmaya çalıştıkları bu. O döneme biraz daha göz attığımızda borsadaki yükselişten bahsetmek doğru olur. Yani şu an olduğu gibi. Ve gezi olayları sonucunda borsa tarihin en sert düşüşlerinden birini yaşamış, sözde ağaçseverler ekonomik olarak ülkemizi epey bir yıpratmışlardır.  

Dört tarafı denizlerle ve her tarafı hainlerle çevrili ülkemiz, ne zaman biraz yükselişe geçse, bu tip ayaklanmalarla doları tırmandıracak, borsayı çökertecek, bütün yaptıklarımızı ziyan edecek hareketlenmelerde bulunuyor, acaba  FARKINDAMISINIZ. Ülkemizde istikrar ve büyüme istemeyen bu canlılar, aslında bize olduğu kadar kendilerine de zarar verdiklerinin farkındalarmı acaba. En basitinden GEZİ PARKI'nın ülkemize maliyeti 157 milyar dolar. Peki bu zararı kim karşıladı ? Cevap basit  BİZ. Destek vereninde vermeyeninde cebinden bu para çıktı . Kim kazandı düşmanlarımız. 
Provokasyonlara aldanmayın. Oyunun büyüğü burda yatıyor çünkü. Amaç 2 tarafı karşı karşıya getirip, ALLAH korusun ülkemizi iç savaşa sürüklemek. 
Bize düşen görev bu süreci iyi takip analiz etmek ve BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, herhangi bir talimat vermeden bireysel hamlelerde bulunmamak. Yani aynı 15 temmuzda olduğu gibi.

 FETÖNÜN SİYASİ AYAĞI

Hala fetönün siyasi ayağı başlamadı diyen varsa eğer bi zahmet sessizce uzaklaşşın. Hocam bu yürüyüş sence neden yapılıyor. Enis berberoğlu küçük bir adımdı. Daha ne isimler alınacak ki kemal ortalığı velveleye vermek için bu hareketi başlattı.

PEKİ DEVLET TEDBİR ALMIYOR MU ?

Devlet'in mutlak bir planı vardır elbet. Çünkü bu tip olaylarda acemi değiliz artık. Belkide son güne kadar bekleyip, tespitin dibini yapacak bize. Ya da bu yürüyüşü bitirmek için vatandaşına çifte bayram yaptıracak bir hamle de gelebilir. Siz Devletten yana olun yeter.

Selam ve dua ile


Okan AŞCI / Bihavadis.com

Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter : @OknAsc
İnstagram : kanbey1453

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum