Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

MERAL NEREYE KOŞUYOR...

03 Temmuz 2017 - 00:23 - Güncelleme: 03 Temmuz 2017 - 07:03

MERAL NEREYE KOŞUYOR 


SELAMÜNALEYKÜM

Vallahi bizde anlamadık nereye koşuyorsun MERAL HANIM.. 

Tam bir siyasi açmaz içinde görüyorum sizi. Şöyle bir siyasi geçmişinize baktığımızda Doğru yol Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi gibi partiler ile mecliste yer almışsınız. Hatta Refah-Yol hükümeti zamanında İstifa eden İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın yerine geçtiğiniz görülüyor. Bu partilerin ortak noktası sağ parti olmaları. Bu da sizi iyi bir sağcı (muhafazakar) yapmalı.  Tansu Çiller'den sonra Türk siyasetinde "Leydi"nin topuk sesleri' ikinci kez duyulurken "Kadın başına" 28 Şubat'çı paşalara meydan okumuş ve bu yüzden de hedef tahtasına konmuştunuz. Sağ kesimin gönlünde taht kurmuş, sizin gibi bayanlara da örnek teşkil ediyordunuz.. 

4 temmuz 2001 günü Doğru yol Partisinden istifa ederken, açıkca bir operasyon çekildiği görülüyor. Sizinle birlikte  tam 30 bağımsız milletvekili vardı. Bunlardan ikisi çok önemli kişiler 

Eski istanbul belediye başkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Kayseri Bağımsız Milletvekili Abdullah GÜL

Reformist bir hareket başlatan bu iki isimle birlikte iken, neden 2 ay daha geçmeden AK Partide kurucu olmaktan vazgeçtiniz. Oysa ki siz Refah yol hükümetinde NECMETTİN ERBAKAN Başbakanlığında İç İşleri Bakanlığı yapmıştınız.
O dönem Abdullah Gül ve ERDOĞAN'ı "Milli Görüş Çizgisinden Ayrılmadılar" diye eleştirirken, soluğu yine bir sağ partide yani Milliyetçi Hareket Partisinde aldınız.

Biz sizin Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte iken  "Eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" sözünüzü unutmadık. 

Açıkça sizin yaptığınız iş, sadece SİYASETÇİ olmak. Bir ideoloji ve siyasi akım üzerinde durmak değil. 

HEZİMETLER
DYP içinde Tansu Çiller'e karşı muhalif bir hareketlenme başlattınız hezimetle sonuçlandı. 
2004 senesinde istanbul belediye başkan adayı oldunuz anca %4 alıp bir hezimet daha yaşadınız.

22 temmuz seçimlerinde yeniden meclise giren MHP ile birlikte TBMM başkavekilliğine geldiniz ve bu iyi bir başarı iken, 7 haziran seçimleri sürecinde Pararel Yapının TV'lerinde boy gösterdiniz. Bu durumu dikkate alan Devlet Bahçeli sizi yere göğe koyamayan medyaya "Meral Akşener'i eğer çok sık kullanırsanız devre dışı kalır, haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Akşener. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti" demişti ve öyle de oldu. Tekrarlanan 1 kasım seçimlerinde listeye bile giremediniz.

7 haziran seçimleri öncesinde "Çok iyi bir stratejik akla sahiptir. Satranç oyuncusudur, hep 5 hamle sonrasını görür" dediğiniz Devlet Bahçeli'ye karşı neden hamle yapmaya çalıştınız. 

Sizi bir üst akıl mı yönetiyor yoksa bir cemaate üyemisiniz ? 


Selam ve Dua İle


Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter : @OknAsc    
İnstagram : KanBey1453

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum