Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

SAKARYA-SURİYE BİZE NE OLDU

08 Temmuz 2017 - 00:03 - Güncelleme: 08 Temmuz 2017 - 08:15

 

SAKARYA-SURİYE BİZE NE OLDU


Selamünaleyküm

Bu konu hakkında yazmayacağıma söz vermiştim kendi kendime ama dayanılacak gibi değil. Söz konusu MÜSLÜMANLIK olunca herkes en yüksek perdeden dem vurmaya başlıyor , herkes sımsıkı müslüman gibi konuşuyor ama MÜSLÜMANCA YAŞIYOR MU  diye baktığımızda küfrün, ırkçılığın, ayrımcılığın, ötekileştirmenin dibine vuruyor, hiçbir müslümana yakışmayacak hallerin içine giriliyor.. Hani RASULULLAH S.A.V. efendimizin izinden gidiyoruz ya ondan dedim böyle. Onlar HİCRET ettiği zaman, onları karşılayan  ENSAR Efendimizin talimatıyla nasıl davranmıştı MUHACİRLERE. 

 Nedir arkadaş bu Suriyelilerden istediğiniz. Adamlar bir nevi cehennemden kaçtılar ve kaçmakta bir nebzede olsa haklılar. Benim karşılaştıklarımın bir çoğu, ailesinde savaşacak kadar güçlü olan erkekleri ÖSO'ya teslim edip gelmişler. İki ailenin bir erkeği olan Suriyeliler gördüm. Bende ilk başlarda neden savaştan kaçıyorlar derdim. Sonra 

Kendisi 6 dil bilen bir Suriyeliden şunları öğrendim. 

Bizim arkamızda duran hiç kimse olmadı . Polis asker gibi güvenlik kuvvetlerinin hepsi ESAD tarafına geçip bize karşı savaştılar. Bir aileden birbirine karşı savaşan iki kardeş, aynı apartmandan birbirine karşı savaşan iki komşu olduk. Nasıl kaçmayalım. Hanginiz kardeşine kurşun atabilir yada sımsıkı olduğu komşusuyla savaşma cürretini gösterebilir. İşte biz kardeşlerimize karşı savaşmamak için kaçtık. Kaçabilecek tek yerimiz vardı, orası da OSMANLI TORUNU TÜRKİYE İDİ.

Peki dedim ne zaman gideceksiniz ?

Emperyalistler bizim topraklarımızdan ne zaman giderse o zaman geri döneceğiz. Ülkenize yerleşmeye gelmedik dedi. 


Sonra bir düşündüm haklıydı. Yıllarca bizi KÜRT kardeşimize düşman etmek için ellerinden geleni yapanlar, son yıllarda etnik kimliği bırakıp MÜSLÜMAN KARDEŞLER'i birbirine kırdırmaya başlamadılar mı ? Suriye'de, Mısır'da, Libya'da, Irak'ta yaşananların hepsi, kardeşin müslüman kardeşine karşı yaptığı savaş değilmiydi ? Tek dişi kalmış canavar olan batı bize bunu dayatmıyor mu ? Hani VİCDAN toplumuyduk ? Hani Osmanlı torunuyduk ? 

Geçen gün Sakarya'da yaşanan pislikten sonra utandım, yerin dibine girdim resmen. Nasıl bir MÜSLÜMANLIK ki daha 10 aylık bir bebeği ve 7 aylık hamile olan bir anneyi öldürebildiniz ?  Nasıl bir İNSANLIK ki başını sopayla, taşla ezip ordan uzaklaşabildiniz. ULAN sizde hiç mi VİCDAN yok haysiyetsiz şeref yoksunu varlıklar. RABBİM C.C. sizi Eşref-i Mahluk (yaratılmışların en üstünü) olarak yaratmış ama size en iyi ihtimalle "ESFELİ SAFİLİN " demek bile fazla (Esfeli Safilin : Aşşağılıkların en Aşşalığı) 

Hani diyorsunuz ya ERKEK olanları gidip savaşsınlar. İşte bak bunlar başında ERKEK olupta, savaşmayanlar. Eğer bir de ERKEKSİZ geldiklerini düşünmeye yüreğim yetmiyor. Suriyeli kadınlar ikinci eş, yedek kadın olarak görülüyor bizim müslüman ERKEKler tarafından. Bu toplum ne zaman bu kadar raydan çıktı, bu kadar ahlaksızlaştı, bu kadar VİCDANSIZLAŞTI. Bu durum bizim aslımız değil. Ecdadımız ensar olmakla ilgili şerefli timsallerle dolu

Biz ne zaman kendimize batının batıl aynasından bakmaktan vazgeçersek, işte o zaman tekrar vicdan toplumu olacağız. 

Suriyeli meselesi o zaman çözülmüş olacak yani çözüm, bizim kendimize gelmemiz, aslımıza medeniyetimizin kodlarına geri dönmemizdir. Tıpkı bir koşucunun, daha hızlı koşmak için bi adım geriden başlaması gibi.

NOT: Yazarken kullandığım bazı argo kelimeler için özür dilerim. hakkınızı helal edin..


Selam ve Dua İle 


Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook: okan.asci
Twitter : @OknAsc
İnstagram : KanBey1453

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum