Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

TÜRKİYE'YE ALLAH'IN KANUNLARI GELECEK Mİ ?

03 Aralık 2017 - 22:25

 

SelamünAleyküm

"Esirgeyen ve Bağışlayan ALLAH'ın C.C. Adıyla"

Değerli Arkadaşlar

Şüphesiz ki hepimiz İslam ile aydınlanma şerefine nail olmuş bir topluluğuz. (aramızda başka dine mensup arkadaşımız var ise alınmasın) ALLAH'ın C.C. Emrileri ve yasakları ile yönetilen bir ülkede yaşamak en tabi hakkımız ve hepimizin en büyük isteği.

Ancak bazı gerçekleri ifade etmem gerekiyor.

Ben yaş itibari ile geçmiş dönemleri anca okuma fırsatı bulabildim. Yaşayan büyüklerimizden dinlediğim ve okuduğum kitaplardan anladığım kadarıyla yorum yapabiliyorum anca. Lütfen bu bölümde eksiğim varsa yazıyı okuyan arkadaşlarım tamamlasınlar lütfen.

Öğrendiğim kadarıyla yakında tarihimizde (1970-1980) ortaokul mezunları, 3 ay gibi kısa bir sürede öğrenim görüp hemen bir okula tayin ettirilip "öğretmenlik" yapmaya başlamışlar. Ve bu vatandaşların bir çoğu (istisnalar illaki vardır) komunist, ateist vb. dinsizlik adına empoze edilebilecek bir çok konuyu, o dönem yetişen insanlara enjekte etmişlerdir. 
Takdir edersiniz ki bu tip kimselerin yetiştirdiği öğrencilerden din adına hayır beklemek doğru bir yaklaşım olmaz. ortalama bir öğretmenin 30 yıl kadar görev yaptığını kabul edersek tarihler 2000'leri bulmaktadır. varın zincirleme etkisini siz düşünün

Buradan geleceğim asıl konu şudur.

Şeriat ALLAH'ın C.C. kanunlarıdır. Gönlümüz Şer-i hükümlerin gelmesinden yanadır. Osmanlı devleti Şer-i bir devletti ve devletin zemini bu duruma müsait idi. Bizim toplumumuzun zeminİ şu an şeri hükümlere müsait değil..

Şimdi TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne üst tarafta verdiğim eğitim örneği ile ele almaya çalışalım; Cumhuriyetin ilan-ı ile birlikte başlayan süreç, toplumda dini anlamda büyük çöküş yaşatmıştır. Batılılaşma uğruna uygulanan reformlar ile halk dini duygulardan soyutlanmış hale getirilmiştir. Bu tarihi süreçte dine en büyük darbeyi SAĞIR İSMET vurmuştur ve buna bağlı olarak toplum zemini, şeri hükümleri kaldırabilecek olgunluktan koparılmış, İSLAMİYET'in nurundan uzaklaştırılmıştır.

Demek istiyorum ki

Aramızda belli ki Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan'a şer-i sisteme geçmiyoruz diye kızanlarımız var. haklılar. Fakat Dinden bu kadar uzaklaştırılmış topluma Şeriatı getirmek istiyorsak, önce zemini hazır hale getirmemiz gerekmektedir. Nasıl ki bir arsaya bina yapabilmek için önce zemin etüdü yapılıyorsa, #BİZİM de toplum zeminini buna hazır hale getirmemiz lazım. Örneğin imam-hatip sayılarının arttırılması, dini eğitim kulliyelerinin sayısının arttırılması, osmanlıcanın liselerde okutulması, Peygamber Efendimizin S.A.V. hayatının müfredata girmesi vb. adımlar zemin oluşturulması için atılmış adımlardır .

Değerli arkadaşlarım Herşeyi devletten bekleme mantığı mukabilinde hareket edersek yanlış yaparız. Bireysel olarak katkı sağlamamız gerekmektedir. Cumhurbaşkanımız herşeyin başında tek başına duramaz.

15 yıldır neden hala getiremedi dediğinizi duyar gibiyim. Size eski başbakan Şükrü Saracoğlu'nun şu sözünü üzülerek hatırlatmak isterim. "Din Zehirdir. Türkiye'den Dini Tamamen Atabilmek için Bize 30 Sene Daha Lazım-1946" Bu ortamda bu zemini hazır hale getirmek belki 20 belki 30 senemizi alır.

Daha 28 şubat sürecini yaşayalı sadece 19 sene oldu. İslamiyetin emirlerini yerine getiren kardeşlerimizin çektiği eziyetlerin acısı bile hala taze. Biz Kenan Evren'i bile daha yeni yargılamaya başladık.

Biraz Daha Sabır.

Beklediğimiz Günler Mutlaka Gelecektir

2071 hedefi bunun için koyulmuştur

Selam ve Dua ile


Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/Okan.asci
Twitter :     www.twitter.com/OknAsc
instagram : www.instagram.com/kanbey1453

Mail  : [email protected]

          [email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum