Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

VEKALET DEVLETİ AMERİKA

28 Ekim 2017 - 00:48 - Güncelleme: 28 Ekim 2017 - 00:55

VEKALET DEVLETİ AMERİKA
 

SELAMÜNALEYKÜM


"ESİRGEYEN VE BAĞIŞLAYAN ALLAH'IN ADIYLA"

Topraklarımız üzerinde hegemonya kurmaya çalışan güçler, bu savaşı "vekalet örgütleri" üzerinden yapıyorlar. Hepimizin bildiği bu örgütleri kontrol eden yegane güç ise Amerika Birleşik Devletleri.
Peki ABD kime vekalet ediyor?
Evet yanlış okumadınız. Amerika'da bir vekalet devletidir. Kendinden bile daha büyük bir güce vekalet ediyor. Hatta son süreçte Amerikan Başkanı'nın bile, bu gücün izni olmadan seçilemeyeceğini anlamış bulunuyoruz. Para ile gözü boyanmış, silah ile güçlendirilmiş bir güç, ABD büyüklüğündeki devleti tabir-i caizde parmağında oynatıyor. 

Öyleyse Kim Bunlar?
Aslında cevap basit. Dünya kurulduğunda berı var olan hak ve batıl savaşı söz konusu olan..
Hani kadim DEVLET'imizin 2000 yıllık bir mazisi vardır sürekli dile getirilen. Her yıkılan Müslüman-Türk devletinin yerine, yeni Müslüman-Türk devleti kuran güc. Yani “hakk olanı temsil eden güç” diyebilırız. Sadece bizde böyle bir gelenek/güç yok demekki. Onlarda “batıl olanı temsil eden güç” olarak karşımızdalar. Yani  düşmanlarımızın da bir geleneği/gücü var. Zaten dünya üzerinde yeter miktarda olan, mazisi batıl üzerine kurulu bu devletlerin, tek bir noktadan veya grup üzerinden yönetildiği bir asırdan geçiyoruz. Ve bir yöneticisi var.           
Adı mı ? FİRAVUN olur mu ? Pek tabiiki de olur. Temsil ettiği misyon açısından hepsine bu adla hitap etmek yanlış olmaz dıye düşünüyorum.

FİRAVUN KİMDİR
Hz. MUSA'nın hayat hikayesinden iyi tanırız biz aslında onu. Hani kendini (HAŞA) yaradan ilan etmişti ve rabbe ve O’nun elçisine meydan okumuştu. İşte o güç şekil ve yöntem değiştirmiş olsa da halen daha dünyaya nizam vermeye ve hükmetmeye devam etmekte. Aslında bizim savaşımız FİRAVUN ile. Firavun ölmedi. 

Bizler bir Hz. MUSA olamayız belki ama, FİRAVUN her zaman firavun olacaktır. 
Belki Hz. MUSA olamayız ama, Hz. MUSA yürekli evlatlar yetiştirebiliriz.

Hz. MUSA olamayız diye de, bu FİRAVUN ile savaşamayacağımız anlamına gelmemeli. Bilakis daha bir iştahla ve cansiperane mücadelemizi sürdürmemiz gerekli. 

Nasıl ki Hz. Musa ya yol veren  Kızıldeniz Firavun ve onun pesinden gidenlere mezar olmuştur.

Hakk davanın Musa larının neferlerine de yol açacak ummanlar olacaktır. Yeter ki bizler istikametten (doğru yoldan) ayrılmayalım.
Batıl kadronun hizmet ettiği FİRAVUN, kendi kurduğu dinsizlik dinini tüm dünyaya benimsetmeden hatta kıyamete kadar duracağa benzemiyor. Bugün üniversitelerimizde ateizm üzerine yapılan anketlerde, gençlerimizin hiçbirşeye inanmadığı, istatiksel bir gerçek. 
 

Onlar bu dünyaya madem dinsizlik pompalıyorlar, bizde onlara inat İSLAMİYET'i tebliğe devam etmeliyiz. TEBLİĞ RABBİMİZ ve Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın S.A.V. bize yüklediği, en büyük görevlerden biridir. Hâl ile tebliğ kâl ile tebliğden üstündür! Bilmek öğrenmek öğretmek ama en çok HAKK ı yaşamakla sorumluyuz. Yaşamadan yaşatılamaz. Yaşamayan bi MUSA ya Kızıldeniz yol olur muydu yoksa?

Selam ve Dua İle 

Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/Okan.asci
Twitter :     www.twitter.com/OknAsc
instagram : www.instagram.com/kanbey1453

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum