Ömer Okudan

Ömer Okudan

SİYASET-GÜNDEM-ANALİZ

GÜZEL YÜZLÜ MELEKLERİN ÖLÜMÜ

03 Temmuz 2018 - 14:29 - Güncelleme: 03 Temmuz 2018 - 14:40

Kurtlar vadisi pusu dizisinde Polat Alemdar karakteri bir bölümde onu takip edeni öldürmesi sonucu Memati karakteri ile arasında şöyle bir diyalog geçiyordu:
Memati: Abi neden öldürdün ?
P.Alemdar: Bir kişiyi sabah görürsem önemsemem, 
Aynı adama öğlen rastlarsam tesadüf deyip geçerim, 
Ama akşam karşıma çıkarsa düşünmem öldürürüm.
Memati: kimdi ?
P.Alemdar: bilmem izleten düşünsün .... 
    ......     ......     .......
  ülkemizde aynı olayın,  birden fazla yerde yaşanması, "birilerinin masumların üzerinden pazarlık yapmayamı çalışılıyor" sorusu aklına gelmiyor değil insanın.
Bir yerde bir fiil oluşmuşsa tek fiildir. Faili Sapkındır, ama aynı fiil aynı günlerde 2, 3.....vs. yerlerde meydana gelmişse orada bir dur arkadaş ne oluyor diye düşün.
Masum bebeklerin canına kıyılması,  hunharca öldürülmesi,  tecavüze uğraması,  en alçakça olay ve iğrenç haberlerdir, bu üzücü ve iğrenç fiil hakkında; hiçbir dil acıyı hafifletemez, anlatamaz, o Anne Babanın durumunu açıklayamaz.
 Bu fiil birilerinin projesi olsa da, olmasa da çözüm olarak,  Eğitim sistemimizi muhakkak önce Ahlak ve Maneviyat üzerine inşa etmek zorundayız. Temeli önce Ahlak ve Maneviyatı baz alan eğitim  sisteminde;  zıpkın,  genç,  dinamik beyinler,  vatan, millet, din, devlet uğrunda düşünmeden malını canını ortaya koyan nesiller yetişir. 
Yeni dönem de Ayşelerin,  Fatmaların, Ahmetlerin,  Mehmetlerin tecavüz darp hırsızlık adam kaçırma....vs.  şer eylemler ile karşılaşmaması için nesillerimizi yetiştirirken dikkat etmeliyiz. Herşeyiyle birebir ilgilenip onları özgüvenli inançlı imanlı olarak geleceğe hazırlamak zorundayız.
Daha müreffeh bir Türkiye ve yeni bir Dünya için  çaba sarf eden nesiller yetiştirebilmek temennisi ile Rabbime emanet olunuz...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum