Serkan AKKUŞ

Serkan AKKUŞ


ÖFKE KONTROLÜ

30 Nisan 2018 - 15:21

   Bazen gün içinde acayip durumlarla karşılaşıyoruz. İstemediğimiz bir tartışmanın ya da kavganın ortasında bulabiliyoruz ansızın kendimizi...
   Canımızı öyle sıkanlar oluyor ki, maalesef öfkemize yenilebiliyoruz bu zamanlarda. Ağzımızdan istemediğimiz cümleler dökülürken bedenimizde de istemediğimiz görüntüler oluşturabiliyoruz. 

Oysa, sadece ve hep kızdığımız hal kalıyor elimizde. Kâr olarak yanımıza kalan bir şey olmuyor. Aksine çok zarar görüyoruz. Hem beden hem de ruh sağlığımızı bozabiliyoruz. Aslında çözümü uzaklarda aramamıza gerek yok, tekrar Amerika'nın da keşfine lüzum hiç yok. Çözüm belli, yapmamız gerekeni yıllar yıllar öncesinde insanların en güzeli ve aynı zamanda en özeli Peygamberimiz (sav) bildirmiş. "Sizden biriniz öfkelendiginiz vakit abdest alsın, zira hiddet şeytandandır. Şeytan ise ateşten yaratılmıştır." 

Öfke ateş gibidir.  O zaman daha fazla yanmamak, bu durumdan daha fazla zarar görmemek için ateşi en kısa sürede söndürmek lazım. Bunun içinde ihtiyacımız olan tek şey "SU"...

Şimdi ne vakit birileri bizi kızdırır, öfkelendirse, biz de vakit kaybetmeden suya doğru koşalım. Abdestimiz alalım. İlacımızı yüklenmiş olalım.

Sebep belli , çözüm belli sevgili dostlarım. Uygulamaksa bizlere kalmış:)  

Sevgilerimle;

 

İletişim:

https://www.instagram.com/serkanakkuss/?hl=tr

https://www.facebook.com/pg/serkanakkuspt/photos/?ref=page_internal

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum