Veysi FIRAT

Veysi FIRAT


BİR İNCE'DİR GİDİYOR

13 Temmuz 2018 - 11:23 - Güncelleme: 13 Temmuz 2018 - 13:12


Bir çivi bir nalı,
Bir nal bir atı,
Bir at bir yiğidi
Bir yiğit de memleketi kurtarır sloganıyla çıtayı o kadar yukarıda tuttunuz ki kaybedince ne olacağını hiç düşünmediniz.

Hata nerede…

Her türlü hata ve yanlışın da Sağ seçmen liderlerinin arkasında dururken, solcular ise daha ilk hatada liderlerini koltuktan düşürme planları içine giriyorlar.

Ülkeyi yönetmeye aday olan CHP’nin Adayı Muharrem İNCE seçim sürecinde çok hata yaptığını söylüyor. 1 aylık gibi kısa bir sürede bu kadar çok hata yapan birinin CUMHURBAŞKANI olduğunda  5 yılda ne hatalar yapar düşünmek istemiyorum. 
Seçimi kazanacağına o kadar çok inanmış ki nereye hangi valiyi atayacağını ajandadına yazmış bile. Tam bir kaus yani.

Bir çok gerçeği gizleyen Muharrem İNCE ilk gün ki gibi çok samimi gelmiyor artık. Dün akşam katıldığı canlı yayında tekrar üstüne tekrar yaptı. Mitinklerinde de bunu yapmıştı. Tekrar sıkıyor insanı . Konuşmasının herhalde 5/2 sini aynı şeyleri söyleyerek bitirdi.

24 Haziran akşamı whapsap üzerinden “ADAM KAZANDI” mesajını da bence kendisi yazmadı yanındakilerden biri yazdı (Buda benim tahminim) çünkü iddialara göre seçim akşamı kameraların karşısına çıkamayacak kadar sarhoş olduğu söyleniyor. Bu kadar sarhoş olan biri o mesajıda yazamaz. Eğer kendi yazmışsa insanın böyle bir mesaj yazması için  sarhoş olması gerekli. Buda seçim akşamı İNCE’ nin sarhoş olduğunu gösteriyor. 

Canlı yayında bir dediği bir dediğini tutmuyordu. Ben aday değilim diyor, ama beni gösterecekler diyor. İmza toplanacağından haberim yok diyor, ama partililer toplatacak diyor. Bana otur derlerse otururum diyor, ama % 30 barajını aşmış Muharrem İNCE hiç durur mu diyor vs vs bu kadar çelişkili cevaplar olmaz, net olunmalı. 

Genel başkanın yüzüne karşı eşinin yanında partiyi bırak diyeceksin oda sana hiç bir şey söylemeyecek, öylemi? buna da kimse inanmıyor “, inandırıcı gelmiyor yanİ…

 16 yıl vekillik ettiği partiyi dün akşam yerden yere vurdu. Her halde CHP ‘nin oyu % 20 lere inmiştir diye düşünüyorum.

Artık vekil olmayan İNCE’nin, genel başkanlık koltuğuna oturamayınca 5 yılda ne yapacağını merak etmiyor değilim.

Unutulurmusunuz sorusuna ben kendimi unutturmam diyor. Ama, bir zaman Mustafa SARIGÜL’de çok gündemdeydi, sahi o nerede? ne yapıyor şimdi? Siyasetin en sıcak döneminde neden hiç ortada yok? 
Siyaset böyle bir şey işte, bir varmış bir yokmuş …

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum