Veysi FIRAT

Veysi FIRAT


GARİP BİR MEMLEKETTİR GÜZEL URFAM

10 Temmuz 2018 - 13:14 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 13:24


Bakanı olur ithal derler, yerli olur beğenmezler. 
Ben hiçbir yerde görmedim ithal ve yerli kelimesini Urfa’dan başka. Hep bir “BAKANLIK” isteğindeyiz, olsa iyi olurmuydu evet olurdu, Bakan varkende iyiydi ama olmadı işte,  bundan sonra ne yapmamız lazım ona bakmalıyız. 14 milletvekili yolladık Ankara’ya boşa mı? Bakan varken iyiydi ama bu seferde bazı vekiller yan gelip yatarak, tüm işi bakana yönlendiriyorlardı. Çok basit ve bir telefonla hal edilebilecek bir işe (Bizzat bana, git bakana söyle denildi). Senin burada ne işin var diyesim vardı ama olmuyor işte. Bakanlarımızın arkasından gezerek, yemek yiyip bol bol resim paylaşmaktan başka ne yaptık biz? Bunu sorgulayalım.

Gerçekten elinde bir proje ile bakana ulaşmaya çalışanlara izin verdik mi?
Yoksa engelledik mi?
Bakana destek mi olduk?
Yoksa köstek mi?
Bakanın yanında mı durduk?
Yoksa yalnız mı bıraktık?
Yada yanında dost gibi görünüp kuyusunu mu kazdık?
Bu soruları çoğaltmak mümkün.

 Ama gerçek şu ki biz bakanlarımızın kıymetini bilemedik. 

Dedim ya bir gariptir güzel “URFAM”

İki Milyon nüfusun yaklaşık 3/1 siyasetle uğraşır. 14 vekil çıkaran urfam da 600 müracaat sadece Ak Parti’ye yapılır. Diğer partileride koyarsak 700 kişi milletvekili olmak için birbirleriyle yarışırlar. Partiler tarafından listeler açıklandığın da kızanlar ,küsenler, asıp kesenler havada uçuşur. Gizli ve kirli ittifaklar oluşur. daha düne kadar AK PARTİ’ye oy verin diyenler kendilerini mv sıralamasında göremeyince Ak Partiye oy vermeyin diye gizli gizli çalışırlar. 
Dedim ya bir gariptir güzel “URFAM”

Kendi kuyumuzu çok iyi kazarız. Kimseyi beğenmez herkesi eleştirir kimse bizi eleştiremez. Bazen hadsiz, bazen edepsiz bazende terbiyesiz oluruz isteklerimiz olmayınca.
  Ah “URFAM” ahhh
Kimin seni sevdiğini kimin seni sevmediğini bir türlü çıkaramadım. 


Hepimiz siyasetçiyiz, her şeyin en iyisini biz biliriz . Cahil cesareti derlerya işte o konumdayız. Urfa’ya yazık oldu kelimesi cahilliğin en dibidir. Hep bir kıyaslama ve ölçü içindeyiz komşu illerle. Komşu il şöyle, komşu il böyle diye. İşte bu konuşma bize yıllardır yarar değil, zarar vermiştir. Önümüze bakalım işimize bakalım. Gözümüz komşunun sofrasında olmasın. 

Artık Urfalı bakan düşüncesini bırakalım, mevcut 16 bakanı nasıl Urfa’ya çekeriz Urfa için neler yapabilirizi tartışalım konuşalım. Kendimizi ilimizi onlara sevdirelim. 

Son olarak Sayın Devlet BAHÇELİ hakkında  yazmadan yazıma son vermek istemiyorum. Ak Parti ittifakında baraj korkusu var denildi, bu iddiayı çürüttü. Başkan yardımcılığı için uğraşıyor denildi onuda çürüttü, bakanlık için yapıyor denildi onuda çürüttü. Yani hakkında ne denildiyse hepsini sırayla zamanı gelince çürüttü. Tam bir “DEVLET” adamlığı göstererek derdinin makam mevki olmadığını kanıtlamıştır.  

Adınla çok yaşa DEVLET BAHÇELİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum