Veysi FIRAT

Veysi FIRAT


HADSİZ "OD' TÜÜÜÜÜ"

08 Temmuz 2018 - 11:47 - Güncelleme: 08 Temmuz 2018 - 12:54

Yazmamak ne elde nede dildedir, bazı şeyler hakkında yazmadın mı, o suçu görmezden geldin mi, o suçu benimsemiş ve bir nevi kabul etmiş olursunuz. 

Neden bahsettiğimi az çok anlamışsınızdır. Yüzlerce Üniversite arasında sadece bir Üniversite olan “ODTÜ” mezuniyet töreninde açılan pankartlar sayesinde ülke gündemine oturdu. Mezun olunca, bir ülkenin 1 numaralı insanına ve halkın iradesiyle seçilmişlere, onları seçenlere ve hakaret etme hakkımı elde ediliyor. 

Hadsizlik ve terbiyesizlik diz boyu… 

bu insanlar hiç mi Empati yapmazlar, bu tür pankartlar kendi inandıkları ve seçilmişlere yapılsa kabul ederler mi? Oy verseniz veya vermeseniz seçimle gelen birine saygı duymanız gerekmez mi? Bu tür hadiseleri ağzından “DEMOKRASİ” yi düşünmeyenlerin yapmasıda ayrıca düşündürücü. Eğer sizin demokrasi anlayışınız buysa! Üstü kalsın derim. Allah sizlere o fırsatı vermesin . 

Pankart açılmadan önce mutlaka yönetim ve hocalar tarafından kontrolden geçmiştir. Bunun suçluları sadece o üç öğrenci değildir. Devlet kurumunun organize ettiği ve masraflarının devlet bütçesinden karşılanarak devletin başına hakaretin hesabının üstü kolayca kapanmayacaktır. 

Öğrencilik kimliği altında mezuniyet töreninde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanım Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ a ve devlet kurumlarına hakaret pankartları açmak hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. inancımıza, nefretle bakan, kendi halkından ve o halkın tercihlerinden iğrenerek söz eden kirletilmiş bir zihin bu. Emperyalist güçlere destek veren ve  sempati besleyen bu kirletilmiş zihinler, üniversitelerdeki devletine hain çirkin akademisyenlerin eserleridir. Görüldüğü üzere “ODTÜ” öğrenci yetiştirmekten başka şeylerde yapmış.  Bizde öğrenci olduk, bizde mezun olduk ama hiç bir zaman devletimize karşı pankart açmadık, 2018 ODTÜ’nün bazı Mezunlarının yaptıklarını yapmadık. 

Muharrem İNCE’nin ODTÜ öğrencilerini destekleyici yazılar paylaşması ve onları desteklemesi, bu işin arkasında sadece öğrencilerin olmadığının göstergesidir.

Belkide o öğrenciler birer maşaydı?

Açtıkları pankartlarla vatan ve millet aşığı olduklarını gösteren pırlanta öğrencilerimizde az değildi. 

Şunu iyi anlamak ve bilmek gerekli. Recep Tayyip ERDOĞAN’a hakaret etmek demek Türkiye Cumhuriyetinin CUMHURBAŞKANI’na Başkanına dolayısıyla temsil ettiği makama ve Türkiye’ye hakarettir. Bu kabul edilemez ve edilmemelidir. Bu dünyanın her yerinde yasaktır ve cezası vardır. 

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum