Veysi FIRAT

Veysi FIRAT


İNCE'DEN KILIÇDAROĞLU 'NA TEHDİTİN KRALI GELDİ

03 Temmuz 2018 - 14:42 - Güncelleme: 03 Temmuz 2018 - 15:27

Kendi ifadesiyle sizce % 30 oy almış Muharrem İNCE boş durur mu ben varım? İNCE, bugün en büyük hamlesini yaptı, bundan sonra kılıçlar tam anlamıyla çekilmiştir. Milletvekili rozetini devir etmek için gittiği Milletvekili kayıt salonunda açıklama yaparak genel başkan KILIÇDAROĞLU’nun bizzat yüzüne karşı “artık koltuğu bırak, fahri başkanımız ol, bende genel başkan olayım, sende Meclis’te gurup Başkanımız ol” dediğini söyledi. Eşlerle katılım sağlanan dünkü yemeğin sır gibi saklanan konusu İNCE’ nin bu açıklamasıyla ayyuka çıkmıştır.  Özellikle KILIÇDAROĞLU ile görüşüldükten sonra yapılan bu açıklama, yerine, saatine ve gününe bakıldığında planlı olduğunu görüyoruz. Çünkü, gayet rahatlıkla KILIÇDAROĞLU ile görüşmeden öncede basın aracılığıyla söylenebilirdi.

Sistemli ve planlı  bir şekilde hareket eden İNCE’ nin attığı hiçbir adım ve açıklama boş değildir bence. Genelde böyle bir araya gelmelerin sonunda her iki kişi beraber bir fotoğraf verir ve ortak basın açıklaması yapılır. Bunlar olmadığına göre, görülüyor ki yemekli toplantı çok ciddi gerilim içinde son bulmuştur.

Allah’tan eşler vardı. Eşler her zaman ortamı yumuşatır. Bana göre toplantıda konuşulup gizli kalınması gereken ne varsa, yavaş yavaş İNCE tarafından basına açıklanacaktır. Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU herhalde Muharrem İNCE ile bir daha yan yana gelmemek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Hatta Bulunduğu ortamlarda Muharrem İNCE isminin telaffuzunu bile yasaklayabilir.

Muharrem İNCE’ nin bu teklifine, KILIÇDAROĞLU sen kimsin ki bana koltuğu bırak, fahri başkanımız ol diyorsun? CHP seninmiki fahri başkanlığı teklif ediyorsun? Hadsiz de demiş olabilir. Öyle İNCE’ nin dediği gibi teklifine karşı sessiz kalmamıştır kanısındayım.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandığı günden bu güne kadar ki açıklamalarında İNCE’ nin tutarsız söz ve tutum içinde olduğunu görüyoruz. Böyle bir kişininde CHP içinde kabul görmediğini KILIÇDAROĞLU ‘na karşı girmiş olduğu genel başkanlık yarışında da netleşti. Beni asıl düşündüren şey parti içinde kabul görmeyen, parti teslim edilmeyen Muharrem İNCE’ ye, nasıl olurda Türkiye’yi teslim edin diye karşımıza çıkarırlar.

Seçimden bir gün sonra ki bir twitimde yazmıştım, çok merak ediyorum şimdi Kemal KILIÇDAROĞLU’ mu Muharrem İNCE ‘yi bitirecek? Yoksa Muharrem İNCE ‘mi Kemal KILIÇDAROĞLU’ nu bitirecek. Bu merakım hala devam etmiyor değil.

İNCE ben genel kurul için oy toplamam dedi. Ama,  toplayacaklar var toplayın dersem toplanacak, o yüzden ben genel kurul için oy toplatmadan geri çekil mesajı vermiştir. Kemal KILIÇDAROĞLU bu tehdide pabuç bırakmaz. Bu hamlesi ile ya Muharrem İNCE bitecek, ya var olacak, biterse de soluğu genel başkanlık için  DSP’ de alabilir!!!

KILIÇDAROĞLU koltuğu bırakmaz. Muharrem İNCE 15 gün içinde genel kurul için 1266 delegenin 634 nün imzasını toplatabilecek mi? Eğer toplarsa 45 gün içinde genel başkanlık seçimi olur.

Son olarak, CHP kendi içinde genel başkanlık koltuğu için yorduğu kafalarını, Türkiye için yorsa ülkem daha çok kalkınacak kanısındayım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum