Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

ARAKAN - BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ÖLMELİ

30 Ağustos 2017 - 01:39 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 - 01:50

BÜTÜN  MÜSLÜMANLAR ÖLMELİ - ARAKAN

SELAMÜNALEYKÜM

"ESİRGEYEN VE BAĞIŞLAYAN ALLAH'IN (C.C.) ADIYLA"

Evet hepimiz ölmeliyiz utancımızdan. Neden mi ? Bugün yerinden kalksa atam diye övündüğün Fatih Sultan Mehmet Han yüzüne bakabilecek misin ? Yavuz Sultan Selim , Kanuni Sultan Süleyman, Hz. Ebubekir, Hz. Ali, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Hamza çıksa gelse nedir bu haliniz, nerde bu ümmetin müslümanları dese ne cevap vereceksiniz..

Efendimiz Hz.MUHAMMED S.A.V. rüyana girse (Nerde bizde o takva ama hani olur ya!) yakana yapışıp hesap sorsa senden, ben size "İSLAM KARDEŞLİĞİ'Nİ" böylemi vasiyet ettim dese yerin dibine geçmezmi o nankör bedenimiz..

Suçlu kim biliyormusun SEN,BEN,BİZ, HEPİMİZ..

Çağın ve en çokta Müslümanların vebası olan GAFLET uykusuna dalmış gidiyoruz. Sosyal Medyada maaşALLAH çok güzel paylaşım yapıyoruz ama iş icraata geldiği zaman ne yapabiliyoruz peki? Koca bir HİÇ..

Sen ben, biz uyumaya devam ettiğimiz sürece daha çok müslüman kanı akacak, daha çok ah vah edeceğiz. SURİYE, IRAK, MISIR, YEMEN, TÜRKİYE, LİBYA daha ne kadar çok müslümanın canının yanması gerekiyor. 

Ama olur mu. Bize mezhepçilik diye birşey dayattılar. Her önüne gelen kendi mezhebinin üstünlüğünü anlatmaya başladı. Bize ırkçılık aşıladılar, herkes Efendimizin S.A.V. -Arabın Arap Olmayana Karşı Üstünlüğü Yoktur, Üstünlük Ancak Takvadadır- nasihatini unuttu. Bize Bidatlar ve hurafelerle imanımızı sorgulattılar, kimse araştırma ihtiyacı duymadı. Bizi televizyon ile uyuttular, başından kalkmadık. Lan adamlar Hadisi Şerifleri bile değiştirdiler, biz kaynağa bakmaya bile tenezzül etmedik. Bu Yüzden Hepimiz ÖLMELİYİZ utancımızdan. Belki arkamızdan gelecek jenerasyon Kur-an'ı Kerim'de bahsedilen kıyamet öncesi müslümanlardan olur.. 

O kadar cahiliz ki, Mübarek Ramazan Ayında çocuğumuza sakızın orucu bozduğunu öğretemedik.
O kadar cahiliz ki, Taksimde röportaj yapan bir spiker, müslümanım diyen kişiye kelimeyi şehadeti söyletemedik.
O kadar cahiliz ki, Namaz kıldıktan sonra ARAKAN'a dua etmeyi bile beceremedik
O kadar cahiliz ki, Kimliğimizde dini İSLAM yazıyor diye kendimizi MÜSLÜMAN zannettik

Hep Söyledim İlk Emri OKU! olan dinin sahibi ALLAH C.C. okudun mu ? diye sormazmı dedim, adam bunu sadece Kur-an okumak algıladı. Oysa sadece Kur-an okumakmıydı burdaki sır, yoksa İlim ehli olmak mı ?  işte biz bunu bile ayırt edemedik.

Bizi bu hale getirenlerde  (mezhepçilik, ırkçılık vs. güden) güya çok okuyanlar yani ilim sahipleri degil mi?Soruları da geliyor. İşte burda doğru okumanın önemi ortaya çıkıyor. Kur-an ve Sünnet yolundan çıkmadan, ehil ellerde yetişen hiç bir alim mezhepçilik, ırkçılık vs. asla gütmez. 

Ecdadın ahalisi belki çok ilim sahibi değil di ama dağdaki çoban bile arifdi, anlardı halden yani

Müslüman kardeşinin derdiyle dertlenirdi "tok yatamazdı komşusu açken"

Aslında bizde eksik olan bilgi değil kardeşim , Biz ihlâsımızı kardeşlik suurumuzu aslında kendimizi kaybettik

Bu yüzden de utanmalıyız kendimizden ve belki de ölmeliyiz utancımızdan

Şimdi geçmişiz klavyenin başına Ah Arakan Vah Arakan sessiz çığlıklar atıyoruz. Yok Kardeşim Hepimiz utanctan ölmeliyiz. Müslümanca yaşamayı bir türlü öğrenemedik. 


Selam ve Dua ile

Okan AŞCI / bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter      : www.twitter.com/OknAsc
İnstagram : www.instagram.com/KanBey1453

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum