Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

GÜNDEME DAİR KISA KISA / İYİKİ VARSIN EREN

13 Ağustos 2017 - 23:22 - Güncelleme: 14 Ağustos 2017 - 07:11

 

 

GÜNDEME DAİR KISA KISA / İYİKİ VARSIN EREN

SelamünAleyküm

"Esirgeyen ve Bağışlayan ALLAH'ın Adıyla"

Coca Cola üzerinden yeni bir ALGI siyaseti aldı başını gidiyor. Bazı aklı kısa insanlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı böyle bir fabrikayı nasıl açar diyerek eleştiriyor ve hatta bu eleştiriyi yapanların "MİLLİ" olmak adına bir "HİÇ" oldukları görülüyor.

Aslında işin hiç öyle olmadığı, Anadolu grubuna bağlı bir meyve suyu fabrikası açılışı olduğu ortaya çıktı. (Anadolu Grubu coca colanın şişelemesini yapıyor ve sen sevsende sevmesende ciddi bir istihdam örneği) Tam 5000 kişi istihdam edicek muhteşem bir tesis açıldı. Yani 5000 aileye rızk kapısı bir nevi. 

Toplumumuzda Coca Cola ile ilgili şöyle bir durum oluşmuş maalesef;
Soruyoruz neden coca cola içiyorsun. 
Cevap içler acısı
- Yav içki içmiyoz bırak da cola içelim-

Yani içkinin yerini sen kolaya bırakmışsın sonra koskoca devlet başkanını sözüm ona kola fabrikası açıyor diye eleştiriyorsun o kısa aklınla. Yok Arkadaşım o dava öyle değil.  Ülkemizin yatırıma ve buna bağlı olarak istihdama ihtiyacı olduğu bu kadar barizken, böyle saçma davalar gütmek kısaca CAHİLLİKTİR. 
HATTA, CumhurBaşkanımız bu açılışı yaparak, ülkemizde yabancı yatırımcıyı cesaretlendirmiş oldu. 

ERENİM KADAR MİLLİ ADAM VARSA BİR ADIM ÖNE ÇIKSIN BOYUNU POSUNU GÖRELİM

Şehit kardeşim, bu satırları senin cennet kokunu duyabilmek adına, sana ithafen yazıyorum. Aramızda ben ERKEĞİM diyen çok insanın yapamayacağı cesareti gösterdin kardeşim. Kimse benim karşıma çıkıp, senin gibi civanmert bir delikanlı varken ben "VATANSEVER"im demesin. Sen ki Hz. Muhammed S.A.V.'e komşu olma şerefine nail oldun. Rabbim bizede senin gibi ŞEHADET'e yürümeyi nasip etsin.. Seni yetiştiren anneni ve babanı da RABBİM iki cihanda CENNETLİK eylesin. Çanakkaledeki 15'lik dedelerini hatırlattın bana EREN. Ne kadar da benziyor bahtınız. Senin gibiler olduğu müddetçe, söz sana şehidim bu bayrağı indiremeyecekler, ezanları susturamayacaklar İYİKİ VARSIN EREN


AK PARTİ İÇİ CADI KAZANI

Reis size demedimi efendi efendi çıkın gidin diye arkadaş. Nedir hala bu inadınız. İlla kolunuzdan tutup, sürükleye sürükleye mi atalım sizi partiden. AK Partili değilim demiştim daha önce. Nedenini de AK Parti içindekiler ne zaman "bu ülkenin sahibi biziz" modundan çıkarlarsa o zaman AK partiye üye olacağım diye açıklamıştım. İşte bu bahsettiğim kişileri işaret ediyor Recep Tayyip Erdoğan. Gidin arkadaş, kokunuzu dahi istemiyoruz bu partide demek bir nevi. Oturduğunuz koltuklardan, sizin gibi yetersizleri kurtarmak istiyoruz demek okumayı bilenler için..


CHP SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK MI ?
CHP'nin içi daha karışık. Parti 5'e bölünmüş durumda ve parçalanıyor. Böyle giderse CHP diye bir parti kalmayacak (İNŞAALLAH). Ben en iyi ihtimalle yılbaşına kadar ömür veriyorum. Enis Berberoğlunun MİT tırları davası ile içeri girmesinden sonra daha da karışık bir hal aldı. Bildiklerimi anlatırım manifestosu ile tutuşan chpli vekiller ve başmüdür tutuklanma korkusuyla adım gibi eminim geceleri uyku uyumuyorlardır. Verdikleri cevaplara bakıyorumda korkudan bir altlarına kaçırma durumu söz konusu, ne söyleyeceklerini şaşırmış haldeler. Hepinize sıra gelecek. Hergün Birinizi Birgün Hepinizi..

SOSYAL MEDYADA BİR ANALİST #ERKENSEÇİM DEMİŞ

Sosyal medyada çok takip edilen bir arkadaşımız erken seçim üzerine yoğunlaşmış durumda. Kızmıyorum o arkadaşımıza sadece biraz duygusal davranmış diyebilirim. Haklı olduğu noktalar muhakkak var. Ama DEVLET duygularla değil akılla yönetiliyor. 

AK Parti, CHP, MHP içlerinde tam bir temizlik olmadan şu an için bir erken seçim intihar olur tahminimce. Siyasi bir tutarsızlığın, ülkemizde ne denli depremlere yol açtığını 7 Haziran'da tecrübe ettik. Şu an bi seçimin siyasi tutarsızlık getirebileceği için buna adım adım hazırlanılırsa daha iyi olur. 

Peki erken seçim Nasıl olur ?

Tarih 23 ağustos civarını işaret ediyor şu an. Herkes bir siyasi bir deprem beklentisi içinde. Büyük bir operasyonun startı verilmiş gibi bir izlenim var. Öyle ki ajanslara düşen şu sondakika haberi bir hareketin göstergesi
 

Türkiye Genelinde izinde olanlar dahil bütün Hakim ve Savcılar acil koduyla göreve çağrıldı. 23 Ağustostan sonra askeri tüm izinler iptal oldu. Büyük gelişmeler duya biliriz. 
Bekleyip göreceğiz..

Eğer ki böyle bir operasyona başlarlar ise Kasım Aralık en geç Ocak ayında ErkenSeçime hazır olun..


Dipnot: Meral Akşener şu an pusuda ve eminim ki erken seçim hamlesini bekliyor. 

Selam ve Dua İle 
Okan AŞCI / www.bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
Twitter      : www.twitter.com/OknAsc
İnstagram : www.instagram.com/kanbey1453

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum