Okan AŞCI

Okan AŞCI

GÜNDEM|SİYASET

NEDEN KUZEY KORE

27 Ağustos 2017 - 16:36 - Güncelleme: 27 Ağustos 2017 - 21:19

 

NEDEN KUZEY KORE 


SelamünAleyküm

"Esirgeyen ve Bağışlayan ALLAH'ın Adıyla"

Hiç Düşündünüz mü neden Kuzey Kore diye ?
Dünya bu restleşmenin sonunda olası bir müdahalede  3. Dünya savaşı olacağı teorileri üretiyor. Sözüm ona Dünya'ya "ADALET" dağıtan, son 20 yılda 15 savaş çıkaran ABD, neden Kuzey Kore'ye atladı birden. İlk saldırıda anında savaşa girebilecek silah gücüne sahip 15 tane ülke var ve bu büyük savaşın fitilini ateşlemiş olacaklar. İşte bu ülkelerden biride Kuzey Kore. Yani amaç Kuzey Kore üzerinden 3. Dünya savaşı başlatmak..

Diktatörlük rejiminin feriştahı olan kuzey kore en güzel hedeflerden biri. Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bu işin birde ekonomik boyutları var diye. Dünya'nın en borçlu ülkesi ABD,bu borcu ise ÇİN'e. Asla ödenemeyecek ve hatta dolar cinsinden bir karşılığı olmayan bir para hemde. Peki Abd bu parayı öder mi ? ASLA. Ödemeyeceği veya ödeyemeyeceği için bir strateji üretmek zorundaydı. ÇİN ipek yolunu yeniden gündeme getirirken ABD'ye artık "seninle ticari ortaklığım yok benimle uğraşmaktan vazgeç mesajı veriyordu". Bu resti gören ABD ilk fırsatta kuzey kore kartını öne çıkarttı. Sen bana alternatif ticaret yolu adımı atarsan, bende etrafını bu şekilde kuşatırım demiş oldu. Bu kriz bahanesiyle, Kuzey kore etrafındaki ülkelere satılan silahlar ise işin başka bir ekonomik boyutu.

Bu devletlerden biri de İRAN'dır mesela. Herhangi bir restleşme de anında cevap verebilecek, 3. Dünya Savaşı çıkarabilcek silah gücüne sahip nadir devletlerden biridir İRAN. Daha önce ABD, İRAN üzerinden bunu denedi hepimiz biliyoruz. İran fitnenin yanında (İSRAİL) durarak bunu engellemiş gibi görünse de parçalanacak devletler sıralamasında üst sıralardaki yerini koruyor..

Peki olası bir 3. Dünya savaşında TÜRKİYE'nin cephesi

Diyelim ki bir savaş patlak verdi. Bizim taraf olmayacağımıza şu an kesin gözüyle bakılıyor. "Türkiye ile doğrudan savaşabilecek bir ülke yok çünkü"..
Durum böyle olunca ve diğer ülkeler dünya savaşı ile meşgulken biz, YPG/PYD ile vekalet savaşına devam ediyor olacağız. Yani 1500 tır silah YPG/PYD ye bu yüzden verildi ve halen sevkiyat devam ediyor. Şu an  Doğu ve Güney Doğu'da büyük bir savaş bizi bekliyor gibi bir görüntü var yada en azından ABD'nin hazırlığı bu yönde...

Benim olası bir savaşta Küffara diz çöktüreceğimize inancım tam Elhamdülillah..

Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun

Bir Not: Evanjelist inançta "Kıyamet Sana Gelmiyorsa, Sen ona git" saplantısı vardır. Yani ABD neden bu kadar saldırgan diye merak ediyosanız işte en uygun cevap budur. Dünya üzerinde KAOS'u hakim kılarak Kıyameti beklemek yerine Dünya'yı kıyamete götürmeye çabalıyorlar.

Selam ve Dua ile 

Okan AŞCI / www.Bihavadis.com
Facebook : www.facebook.com/okan.asci
twitter      : www.twitter.com/OknAsc
İnstagram: www.instagram.com/KanBey1453

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum