Veysi FIRAT

Veysi FIRAT


Bu Seferde Süleymancılar mı?

05 Temmuz 2018 - 12:30 - Güncelleme: 05 Temmuz 2018 - 13:20

Son günlerde SÜLEYMAN’cılar cemaati hakkında ses videoları görüyor ve yazılar okuyorum. Gerçek mi? İftira mı? Bunu göreceğiz. Ama gerçek şu ki tarikat adı altında bu tür şeylerin olduğudur. Ne oluyor bu cemaatlere anlayamıyorum. Siyasete karışan ve siyasete yön vermeye çalışan Cemaatler Allah yolundan çıkmış Dünyevi işlere girmiştirler. 

Tabikide herkes gibi veya her platrofm gibi bir siyasi görüşleri olabilir, bu görüşleri İslama hizmet edeceklerine inandıkları kesim olmalı ve cemaatlerine tavsiye niteliğinde görüşlerini anlatmalıdırlar. 

Cemaat, tarikat vs vs adı ne olursa olsun  kendilerini İslamın Sahibi gibi görüp dini inançlarımızı su istimal etmemelidirler. Dini korkutarak değil, sevdirerek öğretmelidirler.

Ülkemiz,  15 Temmuz hainliği ve 40 yıla belkide daha fazla bir maziyle Fettullahçılardan çektiği ortadadır. Bu hain yapı ve sözde cemaati insanları dinden soğuttular. 

Bu ve bu tür sömürü cemaatlerden doymadık mı ? Hala.
Kendini Peygambere eş değer gören malüm cemaatlerin şıhları, mollaları veya hocaları adına ne derseniz deyin, mahşerde paçalarını nasıl kurtaracaklar ?nasıl hesap verecekler?

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü gecesi milletimizin dik duruşu cemaatlere ders verdiğini kanısındaydım. Ama bazı cemaatler ders almamışlar gibi anlaşılan. 

Bu tür olaylar Dünya döndükçe olur, ama cemaatin müritleri artık bu tür şeylere pirim vermemeli ve özgür iradelerine kadar bu cemaatlere teslim etmemelidirler.

Sohpet diye toplanıldığında, eğer sohpet Allah diyerek başlıyor, siyaset diye bitiyorsa bir daha o sohpete gitmeyin derim.  Amaçları Allah’ı ve Peygamberini daha çok tanıtmak ve sevdirmek olan ve sonra bu görevlerini unutup, müritlerini oy gözüyle gören ve müritlerini siyasete malzeme ederek bir silah gibi kullanan bu tür cemaatler yerin dibine batsın. 

Fettullahçılar, Fetö darbe girişimi ile artık bu ülkede kendilerini açığa vermiş ve hainliğin en dibini yapmışlardır. Şimdide Süleymancılar mı?  bu ülkenin başına bela olacaklar. Ya da başka cemaatler?

Bu cemaat bir maşamıdır?  kendi içlerinde bir azınlık mıdır? Yoksa merkez midir yakında gün yüzüne çıkacaktır. Ve bir an önce ayyuka çıkarılmalıdır. Ortada ki gerçek şudur ki kendilerini “SÜLEYMANCILAR” diye tanıtan bazı kişiler seçim döneminde kapı kapı dolaşıp CHP, HDP ve İYİ PARTİ için oy istemeleridir.

“SÜLEYMANCILAR”ın ses kayıtlarını kulaklarımla duymasam yazma taraftarı değildim. Muhtemelen sizlerde duymuşsunuzdur.

Bir konuşmayı paylaşayım sizlerle

Müridin birini, cemaatin yetkili birisi arayarak İYİ PARTİ’ye oy verilmesi konusunda talimat veriliyor.
Mürit: Abi kesin mi? İYİ PARTİ ‘yemi oy verelim?
Cemaat sorumlusu: evet 
Mürit: peki buna uymazsak günah olur mu?
Cemaat sorumlusu : ( korkunç ve tüyler ürperten cevabı veriyor) Vallahi o zaman kaybeden sen olursun. Öteki Alemde Allah üstadımızı sana gönderdiğinde ne diyeceksin? Diyor.

Eğer Öteki alemde bir hesap sorulacaksa iman, tazelemeye Anıtkabir’e geldim diyen Meral AKŞENER’e oy verdiğin için hesap sorulabilir, Allah’ın o kadar meleği varken her halde cemaat hocasına git hesap sor demeyecektir. Siz, Ahiret alemini ne sanıyorsunuz ? Git bakkaldan 2 kilo yoğurt al gel mi sanıyorsunuz? Şefaat edecek biri varsa bu ümmete, o da Hz. Muhammed (SAV) dir.
Dinimizde böyle bir şey yok, hatta böyle şeylerede yer yok. Maazallah dinden çıkarsın. Bu hurafedir kimse seni kurtaramaz. Allah’ın işi gücü yok bu şarlatanlara git hesap mı sor diyecek? Akıl var izaan var.

Böyle bir şeyi ilk defa Pensilvanya'daki hainin, Rahmetli Bülent ECEVİT’e  öbür dünyada şefaatçi olacağım söylemini bana hatırlattı. 

Cennet, cemaat ve tarikat olmazsa erişemeyeceğin bir makam değildir. Cennet, Allah’tan, Kur’an-ı Kerim’den Farz ve Sünnetten geçer. Bu ve benzeri cemaat ve tarikatlerden dolayı halk  bu işi layıkıyla yapan cemaat ve tarikatlerden uzak durur oldu. 
Bunun vebalini ne bu dünyada nede öbür dünyada veremeyeceksiniz.
Umarım Süleymancılar cemaati hakkında duyduklarım ve okuduklarım kendi içlerinde ki ciddiye alınmayacak bir azınlıktır. Veya büyük bir yalandır. Ama herşeye rağmen araştırılıp bunum önlemi derhal alınmalıdır …

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum